روی خط خبر

  • اجتماعی
  • ایسنا
  • کمبود تخت در بیمارستان‌های انگلیس همزمان با موج پاییزیِ کرونا
 درخواست حذف مطلب

موضوع: اجتماعی منبع: ایسنا
امتیاز: 5 5

خبر "کمبود تخت در بیمارستان‌های انگلیس همزمان با موج پاییزیِ کرونا" در تاریخ ۱۳۹۹/۰۷/۲۶ از منبع ایسنا با موضوع social-اجتماعی منتشر گردید.خبر باعنوان "کمبود تخت در بیمارستان‌های انگلیس همزمان با موج پاییزیِ کرونا" از سایت فردا آنلاین در حوزه ی اخبار ایران و جهان

کمبود تخت در بیمارستان‌های انگلیس همزمان با موج پاییزیِ کرونا

کالج سلطنتی جراحان انگلیس اعلام کرد: تخت های بیمارستانی برای بیمارانی که منتظر جراحی های معمولی در فصل زمستان هستند، باید محافظت شوند تا از وقوع دومین موج گسترده لغو جراحی ها در مراحل بعدیِ شیوع ویروس کرونا جلوگیری گردد. 

کالج سلطنتی جراحان انگلیس اعلام کرد: تخت های بیمارستانی برای بیمارانی که منتظر جراحی های معمولی در فصل زمستان هستند، باید محافظت شوند تا از وقوع دومین موج گسترده لغو جراحی ها در مراحل بعدیِ شیوع ویروس کرونا جلوگیری گردد. به گزارش ایسنا، با این که به بیمارستان ها گفته شده تا فهرست انتظار رو به افزایش خود را برای اولویت بندی بیش از چهار میلیون بیمار بررسی کنند اما مقامات هشدار داده است که سرویس سلامت همگانی انگلیس (NHS) به هدف خود مبنی بر از سرگیریِ ۸۰ درصد جراحی ها قبل از همه گیری (در پایان ماه گذشته) دست نخواهد یافت. روزنامه ایندیپندنت اوایل سال جاری میلادی (۲۰۲۰) گزارش داد که مشکلات مربوط به حفظ سلامت بیماران از ابتلا به ویروس، به معنی تاخیر قابل توجه در جراحی هاست و برخی از بیمارستان ها باید تخت های خود را بردارند یا بخش های خود را جدا کنند. این امر بدان معنی است که بعضی از بیمارستان ها تنها با ۵۰ یا ۶۰ درصد ظرفیت خود می توانند عمل کنند. کارشناسان پیش بینی می کنند که این فهرستِ انتظار تا پایان سال جاری به ۱۰ میلیون نفر برسد، بدین ترتیب وزارت بهداشتِ انگلیس برای بهبود شرایط به سال ها زمان نیاز دارد. بنابر گزارش ها برای اولین بار در این کشور بیشتر از دو میلیون نفر بیش از ۱۸ هفته در انتظار بودند و ۸۳ هزار نفر هم بیشتر از یک سال در انتظار جراحی به سر می برند. در یک نظرسنجی از تقریبا ۱۰۰۰ جراح در ماه گذشته آشکار شد که تنها ۱۴ درصد از جراحان قادر به درمان همان میزان بیمار هستند و تقریبا نیمی از آن ها می گویند که به اتاق های بیشتری نیاز است تا از اتلاف وقت هنگام نظافت جلوگیری شود. دو پنجم پزشکان گفته اند که عمل های جراحی برنامه ریزی شده نسبت به آن چه که سال گذشته شاهدش بودیم ۵۰ درصد کمتر شده است و تقریبا نیمی از آن ها هم گزارش کرده اند که بین ۵۰ تا ۸۰ درصد سطح فعالیت های سال ۲۰۱۹ را انجام می دهند. همچنین تنها یک چهارم پزشکان فکر می کنند که دست یابی به هدف ۸۰ درصدی امکان پذیر است. با شیوع مجدد ویروس کرونا خطر جدی موج گسترده لغو جراحی ها به وجود می آید مگر این که برای تخت های جراحی هزینه شده و از آن ها محافظت شود. این امر به معنای افزایش ظرفیت اتاق و اختصاص تخت های انحصاری به افرادی است که نیاز به جراحی دارند. به گزارش ایندیپندنت، در نامه ای که در تاریخ ۱۸ سپتامبر به بیمارستان ها ارسال شده بود، به روسای بیمارستانی گفته شد که روند اولویت بندی بیماران را در فهرست انتظار خود شروع کنند تا به این ترتیب بیمارانی که به لحاظ بالینی فوری ترین موارد جراحی هستند در ابتدای امر شناسایی شوند. انتهای پیام

وب سایت فردا آنلاین یک موتور جستجوی تخصصی خبر است. تمامی اخبار بدون دخالت نیروی انسانی توسط نرم افزار جستجوگر، جمع آوری میشود و فردا آنلاین در قبال محتوای اخبار هیچ مسئولیتی ندارد.

جدیدترین اخبار روز ایران و جهان در حوزه social-اجتماعی، نشر خبر " کمبود تخت در بیمارستان‌های انگلیس همزمان با موج پاییزیِ کرونا از منبع ایسنا. "

اخبار گوناگون

× ×