روی خط خبر

 درخواست حذف مطلب

موضوع: عکس و چندرسانه ای منبع: ایسنا
امتیاز: 5 5

خبر "سردر دانشکده فنی مهندسی باهنر کرمان در معرض تخریب" در تاریخ ۱۳۹۹/۰۷/۲۶ از منبع ایسنا با موضوع multimedia-عکس و چندرسانه ای منتشر گردید.خبر باعنوان "سردر دانشکده فنی مهندسی باهنر کرمان در معرض تخریب" از سایت فردا آنلاین در حوزه ی اخبار ایران و جهان

سردر دانشکده فنی مهندسی باهنر کرمان در معرض تخریب

رحیم بنی اسد آزاد۲۶ مهر ۱۳۹۹ / ۱۲:۰۶چند سالی است که ساخت روگذرها و زیرگذرهایی در شهرکرمان سرعت گرفته که هر کدام از آنها بحث ها و حاشیه های فراوانی را با خود به همراه داشته و کارشناسان آنها را موثر ندانستند. یکی از این ها روگذر چهارراه امیرکبیر کرمان است که این روزها مراحل پایانی خود را می گذراند، روگذری که در چهاراه نزدیک به دانشکده فنی مهندسی باهنر کرمان در حال ساخت است و با پیشرفت پروژه و مراحل ساخت رمپ این پل که با فاصله کمی از جلوی سردر دانشکده فنی و مهندسی باهنر کرمان می گذرد نگرانی ها از تخریب و آسیب به سردر دانشکده در مجاورت آن شدت گرفته و در شهر پیچیده که قصد دارند سردر را تخریب کنند!؟ این در حالی است که سردر دانشکده از بازماندگان معماری دهه ی چهل خورشیدی در کرمان است که ثبت ملی هم شده، و به گفته ی متخصصان «بسیار ارزشمند، کم نظیر، زبده و قابل افتخار» است. همین موضوع کارشناسان و دوست داران میراث فرهنگی در کرمان را نگران کرده است. شهردار کرمان با بیان این که این پروژه هیچ آسیبی به سردر دانشکده فنی وارد نمی کند، گفته است: «رمپ این تقاطع غیرهم سطح نیز، بعد از سردر دانشکده فنی است و هیچ گونه تخریبی در مسیر اجرای پروژه وجود ندارد». این در حالی است که فعالین میراث فرهنگی حریم سردر را مطرح کرده اند و معتقدند منظر این معماری زیبا از بین رفته است و اگر رمپ در مکان فعلی ساخته شود سردر به مرور تخریب می شود. با همه این ها به هجمه اعتراضات صورت گرفته کسی تا کنون توجهی نکرده و عملیات پل و ساخت رمپ آن که به گفته کارشناسان گره ای از ترافیک را بر نمی دارد با سرعت ادامه دارد.

وب سایت فردا آنلاین یک موتور جستجوی تخصصی خبر است. تمامی اخبار بدون دخالت نیروی انسانی توسط نرم افزار جستجوگر، جمع آوری میشود و فردا آنلاین در قبال محتوای اخبار هیچ مسئولیتی ندارد.

جدیدترین اخبار روز ایران و جهان در حوزه multimedia-عکس و چندرسانه ای، نشر خبر " سردر دانشکده فنی مهندسی باهنر کرمان در معرض تخریب از منبع ایسنا. "

اخبار گوناگون

× ×