روی خط خبر

  • بین الملل
  • ایسنا
  • ترکیه: اتحادیه اروپا رویکرد راه‌حل-محور برای شرق مدیترانه اتخاذ کند
 درخواست حذف مطلب

موضوع: بین الملل منبع: ایسنا
امتیاز: 5 5

خبر "ترکیه: اتحادیه اروپا رویکرد راه‌حل-محور برای شرق مدیترانه اتخاذ کند" در تاریخ ۱۳۹۹/۰۷/۲۶ از منبع ایسنا با موضوع international-بین الملل منتشر گردید.خبر باعنوان "ترکیه: اتحادیه اروپا رویکرد راه‌حل-محور برای شرق مدیترانه اتخاذ کند" از سایت فردا آنلاین در حوزه ی اخبار ایران و جهان

ترکیه: اتحادیه اروپا رویکرد راه‌حل-محور برای شرق مدیترانه اتخاذ کند

سخنگوی وزارت خارجه ترکیه گفت، آنکارا از اتحادیه اروپا خواسته تا از تهدید ترکیه دست بردارد و یک رویکرد ملموس و بی طرفانه در قبال تنش در مدیترانه شرقی داشته باشد.

سخنگوی وزارت خارجه ترکیه گفت، آنکارا از اتحادیه اروپا خواسته تا از تهدید ترکیه دست بردارد و یک رویکرد ملموس و بی طرفانه در قبال تنش در مدیترانه شرقی داشته باشد. به گزارش ایسنا، به نقل از خبرگزاری آناتولی، حامی آکسوی، سخنگوی وزارت خارجه ترکیه در بیانیه ای اعلام کرد، ترکیه به دنبال کاهش تنش با اتحادیه اروپاست و اینکه حسن نیت خود را با واکنش مثبت به درخواست ها برای گفتگو نشان داده است.وی افزود: کشورش از حقوق خود و قبرس ترک نشین در منطقه دفاع می کند. ترکیه از این که اتحادیه اروپا رویکرد آنکارا را درباره دریای مدیترانه شرقی تحریک آمیز می داند، شگفت زده نشده است. رویکرد این اتحادیه یک رویکرد تشویقی و دلگرم کننده بین ترکیه و اتحادیه اروپا نیست و لحن آن عاری از هرگونه صداقت و حسن نیت است.سخنگوی وزارت خارجه ترکیه همچنین از اتحادیه اروپا خواست تا برای حل موضوعات و مشکلات کنونی با رعایت حقوق ترکیه و قبرس ترک نشین در راستای منافع مشترک گام بردارد و بازگو کننده درخواست های نامعقول و نادرست یونان و دولت قبرس یونانی نشین نباشد.در نشست رهبران اتحادیه اروپا بیانیه ای منتشر شده در آن ادعا شده ترکیه به صورت یکجانبه در دریای مدیترانه شرقی اقدام می کند و اتحادیه این اقدامات تحریک آمیز دولت آنکارا را محکوم کرده است.آنگلا مرکل، صدراعظم آلمان نیز خواستار کاهش تنش در منطقه و مذاکرات بین آنکارا و بروکسل شده است.آنکارا چندین کشتی حفاری و اکتشافی در چند هفته گذشته در منطقه مستقر کرده تا به اکتشاف منابع انرژی بپردازند. مقام های ترکیه بارها تاکید کرده اند که آنکارا به دنبال حل تمامی مشکلات موجود در منطقه از طریق قوانین بین المللی، روابط حسنه همسایگی، گفتگو و مذاکره هستند.انتهای پیام

وب سایت فردا آنلاین یک موتور جستجوی تخصصی خبر است. تمامی اخبار بدون دخالت نیروی انسانی توسط نرم افزار جستجوگر، جمع آوری میشود و فردا آنلاین در قبال محتوای اخبار هیچ مسئولیتی ندارد.

جدیدترین اخبار روز ایران و جهان در حوزه international-بین الملل، نشر خبر " ترکیه: اتحادیه اروپا رویکرد راه‌حل-محور برای شرق مدیترانه اتخاذ کند از منبع ایسنا. "

اخبار گوناگون

× ×