روی خط خبر

 درخواست حذف مطلب

موضوع: بین الملل منبع: ایسنا
امتیاز: 5 5

خبر "دادستان کل دادگاه کیفری بین المللی به سودان می رود" در تاریخ ۱۳۹۹/۰۷/۲۶ از منبع ایسنا با موضوع international-بین الملل منتشر گردید.خبر باعنوان "دادستان کل دادگاه کیفری بین المللی به سودان می رود" از سایت فردا آنلاین در حوزه ی اخبار ایران و جهان

دادستان کل دادگاه کیفری بین المللی به سودان می رود

رسانه های سودان اعلام کردند، دادستان کل دادگاه کیفری بین المللی امروز (شنبه) برای اولین بار از زمان تحویل گرفتن پرونده دارفور به خارطوم سفر می کند.

رسانه های سودان اعلام کردند، دادستان کل دادگاه کیفری بین المللی امروز (شنبه) برای اولین بار از زمان تحویل گرفتن پرونده دارفور به خارطوم سفر می کند. به گزارش ایسنا، رادیو "بنقا" متخصص در اخبار دارفور به نقل از منابعی اعلام کرد، فاتو بن سودا، دادستان کل دادگاه کیفری به درخواست دولت انتقالی برای نخستین بار به خارطوم خواهد آمد و با عبدالله حمدوک، نخست وزیر و وزیران خارجه، دادگستری و دادستان کل سودان دیدار و در پایان کنفرانس خبری خواهد داشت.بن سودا دهم ژوئن به شورای امنیت گزارش داد، علی کوشیب» با نام جنگی «علی محمد علی عبدالرحمان» از فرماندهان شبه نظامیان جنجوید در سودان که متهم به ارتکاب جنایت جنگی در وقایع دارفور شده است، خود را تسلیم کرده و تحت بازداشت است.وی از شورای امنیت خواسته بود، تمام تلاش خود را برای تحویل چهار متهم سودانی دیگر از جمله عمر البشیر، رئیس جمهوری برکنار شده سودان برای حضار در مقابل دادگاه کیفری به کار گیرند.دادگاه کیفری بین المللی در سال های ۲۰۰۷، ۲۰۰۹، ۲۰۱۰ و ۲۰۱۲ حکم بازداشت عمر البشیر، عبدالرحیم حسین، وزیر اسبق دفاع سودان، احمد محمد هارون، از مشاوران البشیر و وزیر اسبق کشور و علی کوشیب به اتهام ارتکاب جنایت های جنگی در منطقه دارفور واقع در غرب سودان را صادر کرده بود.انتهای پیام

وب سایت فردا آنلاین یک موتور جستجوی تخصصی خبر است. تمامی اخبار بدون دخالت نیروی انسانی توسط نرم افزار جستجوگر، جمع آوری میشود و فردا آنلاین در قبال محتوای اخبار هیچ مسئولیتی ندارد.

جدیدترین اخبار روز ایران و جهان در حوزه international-بین الملل، نشر خبر " دادستان کل دادگاه کیفری بین المللی به سودان می رود از منبع ایسنا. "

اخبار گوناگون

× ×