روی خط خبر

 درخواست حذف مطلب

موضوع: استان ها منبع: ایسنا
امتیاز: 5 5

خبر "نظام جامع تضمین کیفیت ساختمان توسعه یابد" در تاریخ ۱۳۹۹/۰۷/۲۶ از منبع ایسنا با موضوع Provinces-استان ها منتشر گردید.خبر باعنوان "نظام جامع تضمین کیفیت ساختمان توسعه یابد" از سایت فردا آنلاین در حوزه ی اخبار ایران و جهان

نظام جامع تضمین کیفیت ساختمان توسعه یابد

عضو شورای مرکزی سازمان نظام مهندسی ساختمان کشور با تاکید بر اینکه نظام جامع تضمین کیفیت ساختمان باید توسعه یاید، گفت: باید توسعه ارزش ها در مهندسی ساخت وساز بیش از قبل مدنظر قرار گیرد.

ایسنا/فارس عضو شورای مرکزی سازمان نظام مهندسی ساختمان کشور با تاکید بر اینکه نظام جامع تضمین کیفیت ساختمان باید توسعه یاید، گفت: باید توسعه ارزش ها در مهندسی ساخت وساز بیش از قبل مدنظر قرار گیرد. طاهره نصر در خصوص اهمیت استاندارد و انطباق ساخت و ساز در کشور با استانداردهای روز دنیا، گفت: استاندارد نظمی است مبتنی بر نتایج ثابت علوم، فنون و تجربه های بشری که به صورت قواعد، مقررات و نظام هایی به منظور ایجاد هماهنگی و وحدت رویه، افزایش میزان تفاهم، تسهیل ارتباطات، توسعه صنعت، صرفه جویی در اقتصاد ملّی و حفظ سلامت و ایمنی عمومی به کار می رود. بنابراین استاندارد از پایه های علم و فن آوری است که در پیشرفت صنعت و اقتصاد حائز اهمیت است.به گزارش ایسنا به نقل از سازمان نظام مهندسی ساختمان، نصر در خصوص اهمیت استانداردسازی در ساخت و ساز، توضیح داد: در صنعت ساختمان، استاندارد نقشی بسزایی دارد. چرا که از عوامل بسیار مهم در عمر ساختمان را باید در استفاده از مصالح مرغوب و استاندارد دانست.عضو هیئت علمی دانشگاه آزاد شیراز با اشاره به اینکه سالانه بیش از ۳۰ درصد از درآمد سرانه ملّی کشور صرف ساخت و ساز و تأمین مسکن می شود و این در حالی است که عمر مفید ساختمان در ایران کمتر از۴۰ یا ۵۰ سال است، توضیح داد: تفاوت پایین بودن عمر ساختمان ها در ایران و بالا بودن عمر ساختمان ها در کشورهای توسعه یافته، مسأله ای بسیار مهم است که نشانگر هدررفت سرمایه ملّی در بخش ساختمان است.نصر خاطرنشان کرد: یکی از اهداف مهم حوزه مسکن و ساختمان وزارت راه و شهرسازی که مسئولان همواره به آن اشاره کرده اند توجه به کیفی سازی و توسعه نظام جامع تضمین کیفیت ساختمان است.او با تاکید براینکه باید توسعه ارزش ها در مهندسی ساخت وساز بیش از قبل مدنظر قرار گیرد، گفت: بی شک توجه به استانداردهای تدوین و استخراج مؤلفه های ارزشی در ساخت و ساز، تقویت نگاه ملّی در موضوع مدیریت انرژی و صرفه جویی با توجه به استانداردها و آیین نامه های مرتبط، نظام بیمه کیفیت ساختمان نوساز و نیز تدوین برنامه برای استانداردسازی، برنامه ریزی برای مدل سازی اطلاعات ساختمان، تهیه و تولید مصالح استاندارد و اجرای استاندارد ساختمان و توجه به مسایل زیست محیطی در زمینه توسعه مهندسی ساختمان و حتی توجه به سازنده ذیصلاح برای ساخت و ساز باید مدنظر باشد.عضو شورای مرکزی سازمان نظام مهندسی ساختمان ایران خاطرنشان کرد: در قانون نظام مهندسی و کنترل ساختمان و نیز در مباحث مختلف مقررات ملّی ساختمان بر کیفیت ساخت تأکید شده است. بنابراین باید با گسترش بستر قانونی، استانداردسازی و توجه به مقوله «استاندارد» بیش از قبل مدنظر قرار گیرد.انتهای پیام

وب سایت فردا آنلاین یک موتور جستجوی تخصصی خبر است. تمامی اخبار بدون دخالت نیروی انسانی توسط نرم افزار جستجوگر، جمع آوری میشود و فردا آنلاین در قبال محتوای اخبار هیچ مسئولیتی ندارد.

جدیدترین اخبار روز ایران و جهان در حوزه Provinces-استان ها، نشر خبر " نظام جامع تضمین کیفیت ساختمان توسعه یابد از منبع ایسنا. "

اخبار گوناگون

× ×