روی خط خبر

 درخواست حذف مطلب

موضوع: بین الملل منبع: ایسنا
امتیاز: 5 5

خبر "پنتاگون مساله اس-۴۰۰ را مانعی در پیشرفت روابط با ترکیه دانست" در تاریخ ۱۳۹۹/۰۷/۲۶ از منبع ایسنا با موضوع international-بین الملل منتشر گردید.خبر باعنوان "پنتاگون مساله اس-۴۰۰ را مانعی در پیشرفت روابط با ترکیه دانست" از سایت فردا آنلاین در حوزه ی اخبار ایران و جهان

پنتاگون مساله اس-۴۰۰ را مانعی در پیشرفت روابط با ترکیه دانست

وزارت دفاع آمریکا اعلام کرد، وضعیت موجود درباره سیستم های دفاع موشکی روسی اس-۴۰۰ موانعی را بر سر راه پیشرفت روابط دوجانبه آمریکا و ترکیه ایجاد کرده است.

وزارت دفاع آمریکا اعلام کرد، وضعیت موجود درباره سیستم های دفاع موشکی روسی اس-۴۰۰ موانعی را بر سر راه پیشرفت روابط دوجانبه آمریکا و ترکیه ایجاد کرده است. به گزارش ایسنا، به نقل از خبرگزاری تاس، سخنگوی وزارت دفاع آمریکا با اشاره به این مساله که ترکیه اس-۴۰۰های روسی را برای نخستین بار در جریان یک رزمایش آزمایش کرده، گفت: پنتاگون از گزارش های مربوط به یک آزمایش احتمالی اس-۴۰۰ از سوی ترکیه آگاهی دارد. اگر این گزارش صحت داشته باشد، وزارت دفاع به شدت آن را محکوم می کند. ما گفته ایم که سیستم های علمیاتی اس-۴۰۰ روسی با تعهدات ترکیه به عنوان یکی از اعضای ناتو و متحد آمریکا مطابقت ندارند.وی افزود: ما با خرید این سیستم های دفاع موشکی از سوی ترکیه مخالف هستیم و به شدت نگران گزارش هایی هستیم که ترکیه آنها را عملیاتی می کند. این اقدام نباید صورت گیرد. این مساله پیامدهای جدی برای روابط امنیتی دو کشور به همراه دارد. ترکیه پیشتر به خاطر این خرید از برنامه ساخت مشترک جنگنده های اف-۳۵ کنار گذاشته شد و اس-۴۰۰ها همچنان مانعی بر سر پیشرفت روابط دو جانبه آنکارا و واشنگتن هستند.پیشتر، مورگان اورتگاس، سخنگوی وزارت خارجه آمریکا نیز گفته بود، آنکارا در صورت استقرار و عملیاتی کردن این سامانه های دفاع موشکی روسی با پیامدهای جدی روبرو می شود.یک منبع مطلع هم گفت، ترکیه اس-۴۰۰های روسی را برای نخستین بار در جریان یک مانور نظامی در شمال این کشور و در ناحیه "سینوپ" مورد آزمایش قرار داده است. ترکیه نخستین عضو ناتو است که چنین سیستم های دفاع موشکی را از روسیه خریداری کرده است. تحویل این سامانه ها از ۱۲ ژوئیه ۲۰۱۹ به ترکیه آغاز شد.انتهای پیام

برچسب ها:

وب سایت فردا آنلاین یک موتور جستجوی تخصصی خبر است. تمامی اخبار بدون دخالت نیروی انسانی توسط نرم افزار جستجوگر، جمع آوری میشود و فردا آنلاین در قبال محتوای اخبار هیچ مسئولیتی ندارد.

جدیدترین اخبار روز ایران و جهان در حوزه international-بین الملل، نشر خبر " پنتاگون مساله اس-۴۰۰ را مانعی در پیشرفت روابط با ترکیه دانست از منبع ایسنا. "

اخبار گوناگون

× ×