روی خط خبر

  • اجتماعی
  • ایسنا
  • حاکمیت جوی کم‌بارش و اغلب بدون بارش در ایران از هفته آینده به مدت یک ماه
 درخواست حذف مطلب

موضوع: اجتماعی منبع: ایسنا
امتیاز: 5 5

خبر "حاکمیت جوی کم‌بارش و اغلب بدون بارش در ایران از هفته آینده به مدت یک ماه" در تاریخ ۱۳۹۹/۰۷/۱۷ از منبع ایسنا با موضوع social-اجتماعی منتشر گردید.خبر باعنوان "حاکمیت جوی کم‌بارش و اغلب بدون بارش در ایران از هفته آینده به مدت یک ماه" از سایت فردا آنلاین در حوزه ی اخبار ایران و جهان

حاکمیت جوی کم‌بارش و اغلب بدون بارش در ایران از هفته آینده به مدت یک ماه

بر اساس آخرین گزارش مرکز ملی پایش و هشدار خشکسالی از دهه سوم مهر به مدت یک ماه کشور در شرایط کم بارشی و حتی بدون بارش در بیشتر مناطق خواهد بود.

بر اساس آخرین گزارش مرکز ملی پایش و هشدار خشکسالی از دهه سوم مهر به مدت یک ماه کشور در شرایط کم بارشی و حتی بدون بارش در بیشتر مناطق خواهد بود. به گزارش ایسنا، بارش های کشور طی ۱۵ روز ابتدایی مهر ماه ۱.۵ میلمتر بوده است که در مقایسه با مدت مشابه در بلند مدت ۳۲ درصد و در مقایسه با مقدار آن در دوره مشـابه سـال گذشـته ۵۶ درصـد کاهش یافته است.بر اساس گزارش مرکز ملی پایش و هشدار خشکسالی میانگین دمای کشور طی هفته اول مهر ماه ۲۲.۸ درجه سلسیوس بوده که مشابه دمای بلندمدت کشور در همین بازه زمانی است.بر اساس این گزارش تفاوت دمای میانگین کشور و استان ها در بازه زمانی اول تا ۱۴ مهر ماه نشانگر کاهش دما در بیشتر استان های کشور است. میانگین دمای کل کشـور در مقایسه با سال گذشته در این بازه زمانی ۲.۴ درجه سانتیگراد کاهش یافته است.مرکز ملی پایش و هشدار خشکسالی در ادامه گزارش خود آورده است که از دهه سوم مهر به مدت حداقل یک ماه، ایران شرایط بارشی کمتر از نرمال در نواحی شمالی و غربی و اغلب بدون بارش را در سایر مناطق تجربه خواهد کرد.میانگین دمای کشور در هفته آینده نیز به جز مناطق جنوبی و جنوب غربی، بین ۶ تا ۸ درجه سانتیگراد کمتر از نرمال خواهد بود و در دو هفته انتهایی مهر ماه دمای هوا به مقدار زیادی تعدیل می شود اما دما نیمه شرقی همچنان کمتر از نرمال خواهد بود.بر این اساس دمای هوا در هفته دوم و چهارم آبان ماه به جز در جنوب شرق، در اغلب مناطق بیشتر از حد نرمال گزارش شده است.انتهای پیام

وب سایت فردا آنلاین یک موتور جستجوی تخصصی خبر است. تمامی اخبار بدون دخالت نیروی انسانی توسط نرم افزار جستجوگر، جمع آوری میشود و فردا آنلاین در قبال محتوای اخبار هیچ مسئولیتی ندارد.

جدیدترین اخبار روز ایران و جهان در حوزه social-اجتماعی، نشر خبر " حاکمیت جوی کم‌بارش و اغلب بدون بارش در ایران از هفته آینده به مدت یک ماه از منبع ایسنا. "

اخبار گوناگون

× ×