روی خط خبر

 درخواست حذف مطلب

موضوع: استان ها منبع: ایسنا
امتیاز: 5 5

خبر "کمبود ۸۵ مرکز اختلالات یادگیری در خوزستان" در تاریخ ۱۳۹۹/۰۷/۱۶ از منبع ایسنا با موضوع Provinces-استان ها منتشر گردید.خبر باعنوان "کمبود ۸۵ مرکز اختلالات یادگیری در خوزستان" از سایت فردا آنلاین در حوزه ی اخبار ایران و جهان

کمبود ۸۵ مرکز اختلالات یادگیری در خوزستان

معاون آموزش ابتدایی اداره کل آموزش و پرورش خوزستان گفت: در استان باید ۱۱۸ مرکز اختلالات یادگیری داشته باشیم در نتیجه ۸۵ مرکز در استان کمبود داریم زیرا به ازای هر ۵ هزار دانش آموز باید یک مرکز اختلالات یادگیری داشته باشیم.

ایسنا/خوزستان معاون آموزش ابتدایی اداره کل آموزش و پرورش خوزستان گفت: در استان باید ۱۱۸ مرکز اختلالات یادگیری داشته باشیم در نتیجه ۸۵ مرکز در استان کمبود داریم زیرا به ازای هر ۵ هزار دانش آموز باید یک مرکز اختلالات یادگیری داشته باشیم. سیده فرانک موسوی در جلسه شورای آموزش و پرورش استان که امروز (۱۶ مهر) در استانداری برگزار شد، اظهار کرد: دانش آموزان لازم التوجه دو دسته هستند؛ دسته اول دانش آموزان دیرآموز و دسته دوم دانش آموزان دارای اختلالات یادگیری. دانش آموزان دیرآموز دانش آموزانی هستند که عملکرد آن ها در آزمون های هوش در فاصله ۱ تا ۲ انحراف استاندارد و کمتر از میانگین جامعه است. سالانه ۶ تا ۷ درصد از دانش آموزانی که سنجش می شوند، دیرآموز تشخیص داده می شوند. این دانش آموزان جزو دانش آموزان استثنایی نیستند و در مدارس عادی درس می خوانند.به گزارش ایسنا، وی افزود: وظیفه آموزش و پرورش نسبت به این دانش آموزان کاهش تراکم کلاس ها است، به ازای هر یک دانش آموز دیرآموز، سه نفر از تعداد دانش آموزان کاهش پیدا می کند. این دانش آموزان در مراکز اختلالات یادگیری نیز آموزش می بینند. مجموع دانش آموزان دیرآموزی که در استان وجود دارند، ۱۶ هزار و ۳۲۸ نفر هستند.معاون آموزش ابتدایی اداره کل آموزش و پرورش خوزستان گفت: دانش آموزانی که دارای اختلالات یادگیری هستند، با وجود اینکه هوش عادی دارند اما پیشرفت تحصیلی آن ها نسبت به همسن هایشان یکسان نیست. سرمایه گذاری برای این دانش آموزان باعث کاهش ترک تحصیلی و تکرار پایه می شود. در استان خوزستان ۳۳ مرکز اختلالات یادگیری داریم؛ در این مراکز دانش آموزان آموزش می بینند و پیشنهاد می شود مراکز دولتی اختلالات یادگیری گسترش پیدا کنند.موسوی در پایان گفت: در استان باید ۱۱۸ مرکز اختلالات یادگیری داشته باشیم در نتیجه ۸۵ مرکز در استان کمبود داریم. چون به ازای هر ۵ هزار دانش آموز باید یک مرکز اختلالات یادگیری داشته باشیم. در الوار گرمسیری، اروند کنار، اندیکا، دهدز، حمیدیه، هویزه و زیدون هیچ گونه مرکز اختلال یادگیری نداریم.به گزارش ایسنا، همچنین علی ممبینی، رئیس آموزش و پرورش استثنایی خوزستان اظهار کرد: بر اساس آمار سنجش دانش آموزان، سالانه ۱۰ درصد از نوآموزان شناسایی شده دچار مشکل تشخیص داده می شوند که عمدتا دچار اختلالات یادگیری، دیرآموز، استثنایی و... هستند. ما موظف هستیم برای این دانش آموزان امکاناتی فراهم کنیم. اگر در مقطع ابتدایی به این افراد توجه نکنیم در بزرگسالی با معضل مواجه می شوند.وی افزود: امروز ما سی و سومین مرکز اختلالات یادگیری را در ناحیه ۴ اهواز افتتاح کردیم. اگر این مراکز راه اندازی می شوند تماما با تلاش آموزش و پرورش است و هیچ دستگاهی به ما کمک نکرده است.انتهای پیام

وب سایت فردا آنلاین یک موتور جستجوی تخصصی خبر است. تمامی اخبار بدون دخالت نیروی انسانی توسط نرم افزار جستجوگر، جمع آوری میشود و فردا آنلاین در قبال محتوای اخبار هیچ مسئولیتی ندارد.

جدیدترین اخبار روز ایران و جهان در حوزه Provinces-استان ها، نشر خبر " کمبود ۸۵ مرکز اختلالات یادگیری در خوزستان از منبع ایسنا. "

اخبار گوناگون

× ×