روی خط خبر

 درخواست حذف مطلب

موضوع: استان ها منبع: ایسنا
امتیاز: 5 5

خبر "احتمال افزایش بازماندگان از تحصیل در شرایط کرونایی" در تاریخ ۱۳۹۹/۰۷/۱۶ از منبع ایسنا با موضوع Provinces-استان ها منتشر گردید.خبر باعنوان "احتمال افزایش بازماندگان از تحصیل در شرایط کرونایی" از سایت فردا آنلاین در حوزه ی اخبار ایران و جهان

احتمال افزایش بازماندگان از تحصیل در شرایط کرونایی

استاندار خوزستان گفت: امسال با توجه به شیوع کرونا در اجرای طرح جذب کودکان بازمانده از تحصیل با خلل مواجه شدیم و با توجه به این وضعیت ممکن است بازماندگان از تحصیل در کل کشور افزایش یافته باشند.

ایسنا/خوزستان استاندار خوزستان گفت: امسال با توجه به شیوع کرونا در اجرای طرح جذب کودکان بازمانده از تحصیل با خلل مواجه شدیم و با توجه به این وضعیت ممکن است بازماندگان از تحصیل در کل کشور افزایش یافته باشند. غلامرضا شریعتی در جلسه شورای آموزش و پرورش استان که امروز (۱۶ مهر) در استانداری برگزار شد، با اشاره به طرح خرید خدمات آموزشی، اظهار کرد: این طرح به بالا رفتن سطح آموزشی استان کمک خواهد کرد. با صدور مجوز جذب ۵ هزار دانشجو معلم امیدواریم تا سه سال آینده کمبود نیروی انسانی در آموزش و پرورش را به حداقل برسانیم. در این چند سال سعی شده که به مدارس کم برخوردار توجه بیشتری شود و شرایط را بهبود ببخشیم تا بتوانیم در جهت تحقق عدالت آموزشی گام برداریم.به گزارش ایسنا، وی در خصوص جذب کودکان بازمانده از تحصیل، افزود: با توجه به شیوع کرونا در اجرای این طرح با خلل مواجه شدیم. با توجه به این وضعیت ممکن است بازماندگان از تحصیل در کل کشور افزایش یافته باشند. در این زمینه باید توجه جدی شود و کار با حساسیت دنبال شود. برای اینکه آسیب های ناشی از بازماندگی از تحصیل را کاهش دهیم، قرار شد تبلت در اختیار دانش آموزان نیازمند و محروم قرار گیرد که تعدادی هم اختصاص داده شده است.استاندار خوزستان بیان کرد: استان ما ۵.۸ جمعیت کشور را دارا است، بر این اساس قاعدتا باید رتبه زیر هزار در کنکور نسبت به جمعیت، ۵۸ تا ۵۹ نفر باشد اما رتبه های زیر هزار در استان ما بیش از این است و امسال شاهد رشد ۳۶ درصدی رتبه های زیر هزار در استان هستیم که نشان دهنده برنامه ریزی چند ساله و تلاش های صورت گرفته از گذشته تا کنون است. البته حفظ و بهبود این وضعیت همت بیشتری می طلبد.شریعتی با تاکید بر لزوم توجه به کنکور در استان، گفت: در استان یزد به ازای هر ۱۰۰ کنکوری حدود ۳۰ فرصت پذیرش در رشته پزشکی وجود دارد، اما استان خوزستان یکی از پایین ترین ها در کشور بوده که این وضعیت باعث می شود این فرصت از دانش آموزان خوزستانی گرفته شود. در حالی که دانش آموزان از نظر هوشی در یک سطح هستند. بنابراین باید در این حوزه تلاش شود تا دانش آموزان ما نیز از فرصت برابری با دیگر استان ها برخوردار شوند و پس از آن مقایسه شوند.وی در پایان بیان کرد: با افزایش ظرفیت رشته های تاپ در دانشگاه های استان، دانش آموزان فرصت برابری با دیگر استان ها خواهند داشت.انتهای پیام

وب سایت فردا آنلاین یک موتور جستجوی تخصصی خبر است. تمامی اخبار بدون دخالت نیروی انسانی توسط نرم افزار جستجوگر، جمع آوری میشود و فردا آنلاین در قبال محتوای اخبار هیچ مسئولیتی ندارد.

جدیدترین اخبار روز ایران و جهان در حوزه Provinces-استان ها، نشر خبر " احتمال افزایش بازماندگان از تحصیل در شرایط کرونایی از منبع ایسنا. "

اخبار گوناگون

× ×