روی خط خبر

  • استان ها
  • ایسنا
  • چرا اربعین نشانه مومن بودن است؟ برای اربعینی شدن از راه دور چه باید کرد؟
 درخواست حذف مطلب

موضوع: استان ها منبع: ایسنا
امتیاز: 5 5

خبر "چرا اربعین نشانه مومن بودن است؟ برای اربعینی شدن از راه دور چه باید کرد؟" در تاریخ ۱۳۹۹/۰۷/۱۶ از منبع ایسنا با موضوع Provinces-استان ها منتشر گردید.خبر باعنوان "چرا اربعین نشانه مومن بودن است؟ برای اربعینی شدن از راه دور چه باید کرد؟" از سایت فردا آنلاین در حوزه ی اخبار ایران و جهان

چرا اربعین نشانه مومن بودن است؟ برای اربعینی شدن از راه دور چه باید کرد؟

استاد سطح عالی حوزه بیان کرد: آنچه مهم است و انسان از این روایت می فهمد این است که شیعه باید به اربعین امام حسین(علیه السلام) یک توجه ویژه داشته باشد، اگر اربعین بیاید و برود، این فرد نه توجهی داشته باشد و نه عزاداری خاصی کند، نشان از ضعف در شیعه بودن او است.

ایسنا/قم استاد سطح عالی حوزه بیان کرد: آنچه مهم است و انسان از این روایت می فهمد این است که شیعه باید به اربعین امام حسین(علیه السلام) یک توجه ویژه داشته باشد، اگر اربعین بیاید و برود، این فرد نه توجهی داشته باشد و نه عزاداری خاصی کند، نشان از ضعف در شیعه بودن او است. آیت الله محمد جواد فاضل لنکرانی در سخنانی با اشاره به اینکه اربعین لبیک گفتن به امام حسین علیه السلام است، گفت: روایت معروفی از امام حسن عسکری(علیه السلام) که می فرماید یکی از علائم مؤمن زیارت اربعین است، البته این را دوجور می توان معنا کرد.وی افزود: نوع اول همین معنای ظاهری آن؛ رفتن به زیارت امام حسین(علیه السلام) در روز اربعین است. بعضی از بزرگان احتمال داده اند که مُراد خواندن و قرائت زیارت اربعین است، حالا هر کدام که باشد قدر جامعش این است که شیعه مؤمن مسلمان باید به اربعین امام حسین(علیه السلام) یک توجه ویژه داشته باشد.استاد سطح عالی حوزه بیان کرد: یک مصداق از توجه ویژه این است که در هر شهری که هستیم اقامه عزا و سوگواری کنیم. یک مصداق دیگر آن؛ رفتن به زیارت امام حسین(علیه السلام) است. مصداق بالاتر پیاده روی آن هم از فاصله های دور برای زیارت امام حسین(علیه السلام) است که بالخصوص در مورد زیارت امام حسین با پای پیاده در روایات خیلی سفارش شده است.وی گفت: آنچه مهم است و انسان از این روایت می فهمد این است که شیعه باید به اربعین امام حسین(علیه السلام) یک توجه ویژه داشته باشد، اگر اربعین بیاید و برود، این فرد نه توجهی داشته باشد و نه عزاداری خاصی کند، نشان از ضعف در شیعه بودن او است. پس اصل این مطلب باید مورد توجّه همه شیعیان حضرت قرار گیرد.انتهای پیام

وب سایت فردا آنلاین یک موتور جستجوی تخصصی خبر است. تمامی اخبار بدون دخالت نیروی انسانی توسط نرم افزار جستجوگر، جمع آوری میشود و فردا آنلاین در قبال محتوای اخبار هیچ مسئولیتی ندارد.

جدیدترین اخبار روز ایران و جهان در حوزه Provinces-استان ها، نشر خبر " چرا اربعین نشانه مومن بودن است؟ برای اربعینی شدن از راه دور چه باید کرد؟ از منبع ایسنا. "

اخبار گوناگون

× ×