روی خط خبر

 درخواست حذف مطلب

موضوع: استان ها منبع: ایسنا
امتیاز: 5 5

خبر "ویدئو / زمینِ سوخته؛ وصف حال این روزهای زاگرس" در تاریخ ۱۳۹۹/۰۷/۱۶ از منبع ایسنا با موضوع Provinces-استان ها منتشر گردید.خبر باعنوان "ویدئو / زمینِ سوخته؛ وصف حال این روزهای زاگرس" از سایت فردا آنلاین در حوزه ی اخبار ایران و جهان

ویدئو / زمینِ سوخته؛ وصف حال این روزهای زاگرس

رشته کوه های زاگرس، میزبان وسیع ترین رویشگاه بلوط در ایران هستند. ۵۰ درصد دام و ۴۰ درصد آب کشور از طریق آن تأمین می شود و معیشت حدود یک و نیم میلیون نفر از ساکنان این مناطق، وابسته به همین جنگل هاست. این مناطق در وضعیت اجتماعی و اقتصادی ۱۱ استان زاگرس نشین، نقش اساسی دارند. آتش سوزی های تابستان امسال بخش زیادی از زاگرس را تحت تاثیر قرار داد که در بخش گرمسیری کهگیلویه وبویراحمد از اواسط اردیبهشت و در بخش سردسیری، از اواسط خرداد آغاز شد. آمارهای رسمی، از سوختن ۱۶۵۸ هکتار جنگل و مرتع در این استان خبر می دهند اما فعالان محیط زیست منطقه می گویند میزان وسعت جنگل های سوخته، بیشتر از ارقام رسمی است.

رشته کوه های زاگرس، میزبان وسیع ترین رویشگاه بلوط در ایران هستند. ۵۰ درصد دام و ۴۰ درصد آب کشور از طریق آن تأمین می شود و معیشت حدود یک و نیم میلیون نفر از ساکنان این مناطق، وابسته به همین جنگل هاست. این مناطق در وضعیت اجتماعی و اقتصادی ۱۱ استان زاگرس نشین، نقش اساسی دارند. آتش سوزی های تابستان امسال بخش زیادی از زاگرس را تحت تاثیر قرار داد که در بخش گرمسیری کهگیلویه وبویراحمد از اواسط اردیبهشت و در بخش سردسیری، از اواسط خرداد آغاز شد. آمارهای رسمی، از سوختن ۱۶۵۸ هکتار جنگل و مرتع در این استان خبر می دهند اما فعالان محیط زیست منطقه می گویند میزان وسعت جنگل های سوخته، بیشتر از ارقام رسمی است. دریافت 47 MBخبرنگار: سارا سبزی / تدوینگر: امید ابراهیمی / گوینده: حسین هرمزی

وب سایت فردا آنلاین یک موتور جستجوی تخصصی خبر است. تمامی اخبار بدون دخالت نیروی انسانی توسط نرم افزار جستجوگر، جمع آوری میشود و فردا آنلاین در قبال محتوای اخبار هیچ مسئولیتی ندارد.

جدیدترین اخبار روز ایران و جهان در حوزه Provinces-استان ها، نشر خبر " ویدئو / زمینِ سوخته؛ وصف حال این روزهای زاگرس از منبع ایسنا. "

اخبار گوناگون

× ×