روی خط خبر

 درخواست حذف مطلب

موضوع: استان ها منبع: ایسنا
امتیاز: 5 5

خبر "پرداخت دیه و آزادی یک محکوم قتل غیرعمد توسط زوج البرزی" در تاریخ ۱۳۹۹/۰۶/۲۶ از منبع ایسنا با موضوع Provinces-استان ها منتشر گردید.خبر باعنوان "پرداخت دیه و آزادی یک محکوم قتل غیرعمد توسط زوج البرزی" از سایت فردا آنلاین در حوزه ی اخبار ایران و جهان

پرداخت دیه و آزادی یک محکوم قتل غیرعمد توسط زوج البرزی

مرد میانسالی که شش سال پیش متهم شده بود پس از درگیری و تهدید دوستش، خانه وی را به آتش کشیده و موجب خفگی مرد همسایه بر اثر دود ناشی از حریق شده است، با رضایت اولیای دم و پرداخت دیه از سوی زوج نیکوکار البرزی از زندان رهایی یافت.

ایسنا/البرز مرد میانسالی که شش سال پیش متهم شده بود پس از درگیری و تهدید دوستش، خانه وی را به آتش کشیده و موجب خفگی مرد همسایه بر اثر دود ناشی از حریق شده است، با رضایت اولیای دم و پرداخت دیه از سوی زوج نیکوکار البرزی از زندان رهایی یافت. خودش می گوید: با همسرم اختلاف داشتیم و با داشتن سه فرزند از هم جدا شدیم. چون همسرم به خانه پدرش برگشت و امکان نگهداری از بچه ها را نداشت، حضانت آنها را بر عهده گرفتم. رنج دوری از همسرم، مسئولیت نگهداری از سه کودک و فشار زندگی مرا آشفته و بی طاقت کرده بود. شش ماه از جدایی همسرم می گذشت و قرار بود سازش کنیم که به خاطر اختلاف حساب با دوستم درگیر شدم و با عصبانیت مغازه اش را آتش زدم. اما تازه دامادی که در طبقه چهارم همان ساختمان زندگی می کرد و مبتلا به آسم بود، بر اثر دود ناشی از آتش سوزی دچار خفگی شد و جان باخت به همین دلیل به اتهام قتل غیرعمد مردی که نمی شناختم، بازداشت و سرانجام به تحمل پنج سال زندان و پرداخت ۳۸۰ میلیون تومان دیه به اولیای دم محکوم شدم.به گزارش ایسنا از البرز، وی اضافه کرد: با توجه به محدودیت های قانونی ستاد دیه و انجمن حمایت از زندانیان بر اساس مقررات به دلیل عمدی بودن جرم( ایجاد حریق عمدی) امیدی برای رهایی نداشتم تا اینکه یک زوج نیکوکار البرزی به نام «ر.ف» و همسرش سیده «م.ح» که پیش از این نیز بارها برای آزادی زندانیان بدهکار پیشقدم شده اند و هر سال آزادی زندانیان بدهکار را در ماه محرم تقدیم به امام حسین (ع) و شهدای کربلا می کنند، پس از اطلاع از سرنوشتم، مرا در فهرست زندانیان بدهکار قرار دادند و با پرداخت دیه به اولیای دم آزادی ام را به پیشگاه سرور آزادگی هدیه کردند.«ر. ف»، نیکوکار البرزی که آزادی بیش از هزار و ۳۰۰ زندانی را در کارنامه زندگیش دارد، اظهار کرد: آرامش این مرد در کنار فرزندانش، شکرانه نعمتی است که خداوند در اختیارم قرار داده و خوشحالم که بر من منت گذاشت و مرا شایسته این کار بزرگ دانست.وی تاکید کرد: قطعا لطف خداوند، پذیرش توبه و حرمت آبروی یک مومن موجب مستجاب شدن دعاهای یک مرد زندانی و فراهم شدن مقدمات آزادیش است. اگرنه چگونه می شود باور کرد که داستان زندگی یک انسان گرفتار یا نیازمند از راه های دور و از کنج سلول عبور کند و قلب مهربانی را بشکافد تا بی آنکه بشناسیم، برای کمک و حمایت از او پیشقدم شویم؟«ر.ف» در پایان با بیان اینکه با همراهی همسرش و بخشش بخشی از اموال خود موسسه «فردوس برین» را برای رفع گرفتاری نیازمندان و درماندگان راه اندازی کرده اند، افزود: نمی توان بدون کمک به گرفتاران و نیازمندان، زندگی بی دغدغه ای داشت. خدا را شاکرم که شهامت بخشش را در وجودم نهادینه کرد که با انفاق اموالم، بر لب های غمگین مردم گرفتار، لبخندی بنشانم.انتهای پیام

برچسب ها:

وب سایت فردا آنلاین یک موتور جستجوی تخصصی خبر است. تمامی اخبار بدون دخالت نیروی انسانی توسط نرم افزار جستجوگر، جمع آوری میشود و فردا آنلاین در قبال محتوای اخبار هیچ مسئولیتی ندارد.

جدیدترین اخبار روز ایران و جهان در حوزه Provinces-استان ها، نشر خبر " پرداخت دیه و آزادی یک محکوم قتل غیرعمد توسط زوج البرزی از منبع ایسنا. "

اخبار گوناگون

× ×