روی خط خبر

 درخواست حذف مطلب

موضوع: بین الملل منبع: ایسنا
امتیاز: 5 5

خبر "لاوروف با همتای سعودی مفهوم روسی امنیت خلیج فارس را بررسی کرد" در تاریخ ۱۳۹۹/۰۶/۲۶ از منبع ایسنا با موضوع international-بین الملل منتشر گردید.خبر باعنوان "لاوروف با همتای سعودی مفهوم روسی امنیت خلیج فارس را بررسی کرد" از سایت فردا آنلاین در حوزه ی اخبار ایران و جهان

لاوروف با همتای سعودی مفهوم روسی امنیت خلیج فارس را بررسی کرد

وزیر خارجه روسیه امروز، چهارشنبه تماس تلفنی از فیصل بن فرحان، وزیر خارجه عربستان با تمرکز بر آخرین رویدادهای وضعیت یمن دریافت کرد.

وزیر خارجه روسیه امروز، چهارشنبه تماس تلفنی از فیصل بن فرحان، وزیر خارجه عربستان با تمرکز بر آخرین رویدادهای وضعیت یمن دریافت کرد. به گزارش ایسنا، وزارت خارجه روسیه تاکید کرد: سرگئی لاوروف، وزیر خارجه روسیه و شاهزاده فیصل بن فرحان وزیر خارجه عربستان در این تماس تلفنی اوضاع سیاسی، نظامی، اجتماعی، اقتصادی یمن را با تمرکز بر لزوم حمایت از تلاش های بین المللی به منظور دستیابی به توافقات آتش بس و اتخاذ تدابیر انسانی فوری و ازسرگیری حل و فصل فراگیر برای مرحله بعد از درگیری و جنگ بررسی کردند.وزیر خارجه روسیه تاکید کرد: جز با رعایت منافع و رفع نگرانی های همه گروه های سیاسی و طایفه ای اصلی در یمن و نیز یکی کردن تلاش های بازیگران خارجی امکان قدم برداشتن در مسیر صلح و ثبات مورد نظر ممکن نیست.در این راستا لاوروف توجه همتای سعودی را به طرح روسیه در خصوص مفهوم امنیت جمعی در منطقه خلیج فارس معطوف کرد.وزارت خارجه روسیه تاکید کرد: دو وزیر در این تماس بر ادامه "گرفتن ساعت" برای ایفای نقش در پرونده یمن و دیگر مسائل منطقه به خصوص فعالیت های چندجانبه ای که می توان در دور آتی مجمع عمومی سازمان ملل برنامه ریزی کرد، توافق کردند.آن دو همچنین مسائل مورد توجه در روابط دو جانبه کشورهایشان را بررسی کردند.انتهای پیام

وب سایت فردا آنلاین یک موتور جستجوی تخصصی خبر است. تمامی اخبار بدون دخالت نیروی انسانی توسط نرم افزار جستجوگر، جمع آوری میشود و فردا آنلاین در قبال محتوای اخبار هیچ مسئولیتی ندارد.

جدیدترین اخبار روز ایران و جهان در حوزه international-بین الملل، نشر خبر " لاوروف با همتای سعودی مفهوم روسی امنیت خلیج فارس را بررسی کرد از منبع ایسنا. "

اخبار گوناگون

× ×