روی خط خبر

 درخواست حذف مطلب

موضوع: بین الملل منبع: ایسنا
امتیاز: 5 5

خبر "دستگیری ۷ نظامی صرب به اتهام کشتن غیرنظامیان در زمان جنگ" در تاریخ ۱۳۹۹/۰۶/۲۶ از منبع ایسنا با موضوع international-بین الملل منتشر گردید.خبر باعنوان "دستگیری ۷ نظامی صرب به اتهام کشتن غیرنظامیان در زمان جنگ" از سایت فردا آنلاین در حوزه ی اخبار ایران و جهان

دستگیری ۷ نظامی صرب به اتهام کشتن غیرنظامیان در زمان جنگ

مقامات در بوسنی هفت افسر نظامی صرب بوسنیایی سابق را به دلیل مشارکت در قتل ۴۴ غیرنظامی بوسنیایی در جریان جنگ سال های ۱۹۹۲-۱۹۹۵ دستگیر کردند.

مقامات در بوسنی هفت افسر نظامی صرب بوسنیایی سابق را به دلیل مشارکت در قتل ۴۴ غیرنظامی بوسنیایی در جریان جنگ سال های ۱۹۹۲-۱۹۹۵ دستگیر کردند. به گزارش ایسنا به نقل از "آسوشیتد پرس"، دفتر دادستانی بوسنی در بیانیه ای اعلام کرد: در تمام این دستگیری ها، ۹ نفر مظنون به ارتکاب جرم در سپتامبر ۱۹۹۲ در ناحیه "سوکولاک" در جنوب شرقی بوسنی هستند. صرب های بوسنیایی مردان و زنان را در روستای بوسنیایی "نووسئوکی" جدا کرده و مردان را در نزدیکی یک زباله دانی کشتند. قربانیان که بین ۱۴ تا ۸۲ سال سن داشتند، در زباله دانی رها شده و با زباله ها پوشیده شدند. صرب های بوسنیایی بعدتر یک مسجد محلی در نووسئوسکی را منفجر کرده و تکه های آن را بر روی بدن قربانیان در محل زباله دانی انداختند.مظنونانی که امروز بازداشت شدند، اعضای گروهی با نام به اصطلاح "کمیته بحران" بودند که پس از آنکه قدرت در این منطقه در سال ۱۹۹۲ به دست صرب های بوسنیایی افتاد، شکل گرفت.در بین مظنونان، ژنرال "رادیسلاو کرستیک" هم هست که دوره ۳۵ ساله زندان خود را می گذراند. وی در سال ۲۰۰۴ به اتهام کمک به نسل کشی در دادگاه جنایات جنگی سازمان ملل برای یوگوسلاوی سابق محکوم شد. دادستان های بوسنیایی گفتند وی در زندانی در لهستان مورد بازجویی قرار خواهد گرفت.بنا بر بیانیه دادستانی، یک مظنون شناسایی نشده دیگر نیز خارج بوسنی است و مقامات به دنبال استرداد او هستند.انتهای پیام

برچسب ها:

وب سایت فردا آنلاین یک موتور جستجوی تخصصی خبر است. تمامی اخبار بدون دخالت نیروی انسانی توسط نرم افزار جستجوگر، جمع آوری میشود و فردا آنلاین در قبال محتوای اخبار هیچ مسئولیتی ندارد.

جدیدترین اخبار روز ایران و جهان در حوزه international-بین الملل، نشر خبر " دستگیری ۷ نظامی صرب به اتهام کشتن غیرنظامیان در زمان جنگ از منبع ایسنا. "

اخبار گوناگون

× ×