روی خط خبر

 درخواست حذف مطلب

موضوع: بین الملل منبع: ایسنا
امتیاز: 5 5

خبر "گزارش گاردین از خسارت‌های پس از انفجار در بندر بیروت" در تاریخ ۱۳۹۹/۰۶/۲۶ از منبع ایسنا با موضوع international-بین الملل منتشر گردید.خبر باعنوان "گزارش گاردین از خسارت‌های پس از انفجار در بندر بیروت" از سایت فردا آنلاین در حوزه ی اخبار ایران و جهان

گزارش گاردین از خسارت‌های پس از انفجار در بندر بیروت

روزنامه گاردین در گزارشی از اوضاع بیروت پس از انفجار بزرگ ماه اوت در بندر این شهر خسارت وارده به این شهر را ۱۵ میلیارد دلار تخمین زده و گفته است این انفجار هرگونه خوش بینی باقیمانده در این شهر را که مدت هاست از مشکلات اقتصادی و بی ثباتی منطقه ای رنج می برد، از بین برد.

روزنامه گاردین در گزارشی از اوضاع بیروت پس از انفجار بزرگ ماه اوت در بندر این شهر خسارت وارده به این شهر را ۱۵ میلیارد دلار تخمین زده و گفته است این انفجار هرگونه خوش بینی باقیمانده در این شهر را که مدت هاست از مشکلات اقتصادی و بی ثباتی منطقه ای رنج می برد، از بین برد. به گزارش ایسنا، به نوشته گاردین، از ۲.۴ میلیون سکنه بیروت، بیش از ۳۰۰ هزار تن اکنون بی خانمان هستند. تقریبا ۲۰۰ تن جان دادند و ۶۰۰۰ تن زخمی شدند. هزینه این ویرانی در حال حاضر ۱۵ میلیارد دلار برآورد می شود. بخش هایی از این شهر که به مرکز انفجار نزدیک تر هستند، ویران شده اند، به ویژه منطقه دارای حیات شبانه که کاملا نابود شده است.انفجار بندر بیروت عصر روز ۴ اوت ۲۰۲۰ (۱۴ مرداد ۱۳۹۹) در بندر بیروت واقع در بیروت، پایتخت لبنان رخ داد و ساختمان های زیادی در منطقهٔ اشرفیه را تخریب کرد. موج ناشی از انفجار باعث وارد شدن خسارات گسترده به ساختمان های اطراف محل انفجار شد.به گزارش سازمان زمین شناسی آمریکا، شدت انفجار، معادل زمین لرزه ای به قدرت ۳٫۳ ریشتر بوده است که در ترکیه، سوریه، اسرائیل، بخش هایی از اروپا احساس شد و صدای آن در جزیره قبرس در فاصله ۲۵۰ کیلومتری شنیده شد.انتهای پیام

برچسب ها:

وب سایت فردا آنلاین یک موتور جستجوی تخصصی خبر است. تمامی اخبار بدون دخالت نیروی انسانی توسط نرم افزار جستجوگر، جمع آوری میشود و فردا آنلاین در قبال محتوای اخبار هیچ مسئولیتی ندارد.

جدیدترین اخبار روز ایران و جهان در حوزه international-بین الملل، نشر خبر " گزارش گاردین از خسارت‌های پس از انفجار در بندر بیروت از منبع ایسنا. "

اخبار گوناگون

× ×