روی خط خبر

 درخواست حذف مطلب

موضوع: اجتماعی منبع: ایسنا
امتیاز: 5 5

خبر "نسلی که هفته‌ای یک کارت اعتباری پلاستیکی می‌خورد!" در تاریخ ۱۳۹۸/۰۳/۲۲ از منبع ایسنا با موضوع social-اجتماعی منتشر گردید.خبر باعنوان "نسلی که هفته‌ای یک کارت اعتباری پلاستیکی می‌خورد!" از سایت فردا آنلاین در حوزه ی اخبار ایران و جهان

نسلی که هفته‌ای یک کارت اعتباری پلاستیکی می‌خورد!

صندوق جهانی طبیعت (WWF) اعلام کرده که آلودگی های پلاستیکی به حدی در محیط زیست گسترش یافته که هر فرد هفته ای پنج گرم معادل اندازه یک کارت اعتباری پلاستیک می خورد.

صندوق جهانی طبیعت (WWF) اعلام کرده که آلودگی های پلاستیکی به حدی در محیط زیست گسترش یافته که هر فرد هفته ای پنج گرم معادل اندازه یک کارت اعتباری پلاستیک می خورد.به گزارش ایسنا، این مطالعه از دانشگاه "نیوکاسل" استرالیا نشان داده است منبع بزرگی که انسان ها از آن طریق پلاستیک را به بدن خود وارد می کنند، آب آشامیدنی است اما یکی از منابع مهم دیگر، صدف دریایی است و به دلیل آن که به طور کامل خورده می شود، تمامی پلاستیک های موجود در سیستم گوارشی آن وارد بدن انسان ها می شود.طبق گزارش صندوق جهانی طبیعت، از سال ۲۰۰۰ میلادی تاکنون جهان به اندازه تمامی سال های گذشته پلاستیک تولید کرده و این میزان یک سوم حجم پلاستیکی است که روانه طبیعت شده است.هر فرد به طور میانگین در یک هفته تنها از طریق آبی که می نوشد، ۱۷۶۹ ذره پلاستیک را وارد بدن خود می کند.این گزارش که بر پایه ۵۲ مطالعه مختلف نوشته شده است، نشان داده که پراکندگی و میزان آلودگی های پلاستیکی در نقاط مختلف جهان، متفاوت است اما هیچ نقطه ای از جهان از این آلودگی ها در امان نمانده است.بنابر گزارش رویترز، در ایالات متحده آمریکا، ۹۴.۴ درصد از نمونه های آب لوله کشی با میانگین ۹.۶ الیاف در هر لیتر از آب، آلوده به الیاف پلاستیکی بوده است. منابع آبی اروپا نیز با آلودگی ۷۲.۲ درصد از نمونه های آب و با میانگین ۳.۸ الیاف در هر لیتر، آلودگی کمتر اما همچنان چشمگیر داشته است.انتهای پیام

وب سایت فردا آنلاین یک موتور جستجوی تخصصی خبر است. تمامی اخبار بدون دخالت نیروی انسانی توسط نرم افزار جستجوگر، جمع آوری میشود و فردا آنلاین در قبال محتوای اخبار هیچ مسئولیتی ندارد.

جدیدترین اخبار روز ایران و جهان در حوزه social-اجتماعی، نشر خبر " نسلی که هفته‌ای یک کارت اعتباری پلاستیکی می‌خورد! از منبع ایسنا. "

اخبار گوناگون

× ×