روی خط خبر

 درخواست حذف مطلب

موضوع: بین الملل منبع: ایسنا
امتیاز: 5 5

خبر "انگلیس برای اعتراضات ضدترامپ آماده می‌شود" در تاریخ ۱۳۹۸/۰۲/۰۴ از منبع ایسنا با موضوع international-بین الملل منتشر گردید.خبر باعنوان "انگلیس برای اعتراضات ضدترامپ آماده می‌شود" از سایت فردا آنلاین در حوزه ی اخبار ایران و جهان

انگلیس برای اعتراضات ضدترامپ آماده می‌شود

در حالی که کاخ سفید تایید کرد که رییس جمهور آمریکا سفری رسمی به انگلیس و دیداری با ملکه خواهند داشت، مردم انگلیس خود را برای برگزاری اعتراضات گسترده علیه دونالد ترامپ و سیاست های وی آماده می کنند.

در حالی که کاخ سفید تایید کرد که رییس جمهور آمریکا سفری رسمی به انگلیس و دیداری با ملکه خواهند داشت، مردم انگلیس خود را برای برگزاری اعتراضات گسترده علیه دونالد ترامپ و سیاست های وی آماده می کنند.به گزارش ایسنا، به نقل از خبرگزاری آسوشیتدپرس، به نظر می رسد سفر دوم دونالد ترامپ، رییس جمهور آمریکا به لندن همانند سفر قبلی اش با تظاهرات گسترده ای در انگلیس و شهرهای دیگر مواجه شود.امیلی تورنبری، سخنگوی امور خارجی حزب اپوزیسیون کارگر انگلیس اعلام کرد: رئیس جمهور آمریکا رئیس جمهوری است که به صورت سیستماتیک به ارزشهای مشترک که باعث اتحاد دو کشور می شود، حمله می کند. نخست وزیر انگلیس کاری به اتلاف پول مالیات دهندگان به خاطر مراسم تشریفات و هزینه های این سفر ندارد.دونالد ترامپ، رئیس جمهور آمریکا و ملانیا همسر وی، دعوت ملکه الیزابت دوم ملکه انگلیس برای سفر در روزهای سوم تا پنجم ماه ژوئن را قبول کردند و کاخ سفید و کاخ باکینگهام این مسئله را تأیید کردند. تاکنون بسیاری از رؤسای جمهور آمریکا از کاخ پادشاهی انگلیس بازدید کرده اما تنها برای جورج دبیلو بوش و باراک اوباما، رؤسای پیشین آمریکا ضیافت شام سلطنتی و دیگر تشریفات انجام شده است.همین اعلام تاریخ سفر ترامپ هفته ها پیش از آن، یکی از اقدامات بی سابقه بوده است، اما مشخص نیست که خانواده سلطنتی انگلیس چه تشریفاتی را برای ترامپ و همسرش در نظر گرفته اند. همچنین این احتمال وجود داردکه دونالد ترامپ رئیس جمهور آمریکا در پارلمان انگلیس سخنرانی کند.کاخ سفید اعلام کرد این سفر رسمی تأیید کننده روابط ویژه میان آمریکا و انگلیس است.هم چنین ترزا می، نخست وزیر انگلیس نیز اعلام کرد دو کشور شراکت عمیقی دارند که ریشه در تاریخ مشترک و منافع مشترک دو کشور دارد.این سفر ترامپ فرصتی برای تقویت روابط دو کشور در حوزه تجارت، سرمایه گذاری، امنیت و حوزه دفاعی است.بعد از انگلیس قرار است ترامپ به نورماندی در شمال فرانسه به عنوان مهمان امانوئل ماکرون، رئیس جمهور فرانسه سفر کند و در مراسمی به مناسبت به (D Day) عملیات آبی-خاکی نرماندی در جنگ جهانی دوم، حضور داشته باشد.بیش از ۵۰ تن از اعضای پارلمان با امضای طوماری لغو این سفر را از ترزا می خواستار شدند. آنها ترامپ را به نژادپرستی و بیگانه هراسی متهم کرده اند. آنها همچنین از اظهارات ترامپ درباره زنان و آوارگان انتقاد کرده و گفته اند که این اظهارات ثابت می کند او شایسته دیدار با ملکه نیست. .فعالان ضدترامپ انتظار دارند صدها هزارتن در اعتراض به سفر مجدد وی به انگلیس به خیابان ها بیایند. به گفته فعالان بادکنک بزرگ و ۶ متری که ترامپ را بصورت یک کودک خشمگین نمایش می دهد و سال گذشته هنگام حضورش در لندن به پرواز در آمد بار دیگر هنگام حضور وی در لندن به هوا فرستاده خواهد شد.انتهای پیام

وب سایت فردا آنلاین یک موتور جستجوی تخصصی خبر است. تمامی اخبار بدون دخالت نیروی انسانی توسط نرم افزار جستجوگر، جمع آوری میشود و فردا آنلاین در قبال محتوای اخبار هیچ مسئولیتی ندارد.

جدیدترین اخبار روز ایران و جهان در حوزه international-بین الملل، نشر خبر " انگلیس برای اعتراضات ضدترامپ آماده می‌شود از منبع ایسنا. "

اخبار گوناگون

× ×