روی خط خبر

 درخواست حذف مطلب

موضوع: استان ها منبع: ایسنا
امتیاز: 5 5

خبر "وقتی اراضی کشاورزی با فاضلاب آبیاری می‌شود" در تاریخ ۱۳۹۸/۰۱/۲۷ از منبع ایسنا با موضوع Provinces-استان ها منتشر گردید.خبر باعنوان "وقتی اراضی کشاورزی با فاضلاب آبیاری می‌شود" از سایت فردا آنلاین در حوزه ی اخبار ایران و جهان

وقتی اراضی کشاورزی با فاضلاب آبیاری می‌شود

عضو شورای مرکزی خانه کشاورز ایران گفت: آبیاری زمین های کشاورزی با آب آلوده از عوامل خراب بودن حال طبیعت و محیط زیست است.

عضو شورای مرکزی خانه کشاورز ایران گفت: آبیاری زمین های کشاورزی با آب آلوده از عوامل خراب بودن حال طبیعت و محیط زیست است.نازخند صبحی در گفت وگو با ایسنا، اظهار کرد: یکی از مهم ترین دغدغه های امروز برای آبیاری محصولات کشاورزی، وجود اماکنی از جمله غسال خانه و کشتارگاه است؛ چراکه متاسفانه آب خروجی از این مکان ها تصفیه نمی شود و مزارعی که در اطراف چنین جاهایی مستقر است، با آب آلوده آبیاری می شود.وی ادامه داد: وقتی آب های آلوده از جمله فاضلاب شهری به بخش هایی از فضای شهری که شامل مزارع سبزی است سرازیر می شود، سطح نیترات در محصولات تولیدی از سطح استاندارد بالاتر رفته و چنین چیزی می تواند زمینه را برای بروز انواع بیماری های گوارشی فراهم کند.صبحی تصریح کرد: چنین فرایندی در درازمدت و حتی میان مدت منجر به نابودی بخش اعظمی از محیط زیست و محصولات کشاورزی می شود. از همین رو، به صراحت می توان گفت که حفظ محیط زیست از تکالیف شرعی، اجتماعی و عقلانی تک به تک ما است. در غیر این صورت، باید منتظر بروز جنگ آب در گوشه و کنار کشور باشیم.عضو شورای مرکزی خانه کشاورز ایران با تاکید بر این که گسترش بیماری هایی از جمله حصبه، اسهال خونی و وبا نتیجه نفوذ آب های آلوده در محصولات کشاورزی است، یادآور شد: دغدغه سلامت آب، جنگل، محیط زیست و طبیعت باید همگانی شود و به هر شکل باید چاره ای اندیشیده شود تا آب های آلوده، وارد اراضی کشاورزی نشود و یا این که قبل از ورود، مراحل تصفیه را طی کند.صبحی با تاکید بر این که تردد خودروهای تک سرنشین آلوده کننده هوا و تعدد موتورسواران، خود از عوامل آلوده کننده آب و محیط زیست به شمار می رود، خاطرنشان کرد: انسان، نعمات زیادی را از سرمنشاء هستی گرفته و بدون شک مستحق آن بوده است. بنابراین، برای جبران دریافت رایگان این نعمات، شاید تنها کاری که بتواند انجام دهد، حفظ و صیانت از آن است.انتهای پیام

برچسب ها:

وب سایت فردا آنلاین یک موتور جستجوی تخصصی خبر است. تمامی اخبار بدون دخالت نیروی انسانی توسط نرم افزار جستجوگر، جمع آوری میشود و فردا آنلاین در قبال محتوای اخبار هیچ مسئولیتی ندارد.

جدیدترین اخبار روز ایران و جهان در حوزه Provinces-استان ها، نشر خبر " وقتی اراضی کشاورزی با فاضلاب آبیاری می‌شود از منبع ایسنا. "

اخبار گوناگون