روی خط خبر

 درخواست حذف مطلب

موضوع: بین الملل منبع: ایسنا
امتیاز: 5 5

خبر "تقویت بودجه نظامی اسلواکی پیش از ضرب‌الاجل ناتو" در تاریخ ۱۳۹۸/۰۱/۲۷ از منبع ایسنا با موضوع international-بین الملل منتشر گردید.خبر باعنوان "تقویت بودجه نظامی اسلواکی پیش از ضرب‌الاجل ناتو" از سایت فردا آنلاین در حوزه ی اخبار ایران و جهان

تقویت بودجه نظامی اسلواکی پیش از ضرب‌الاجل ناتو

نخست وزیر اسلواکی بر تقویت هزینه های دفاعی کشورش به میزان دو درصد تولید ناخالص داخلی تا ۲۰۲۲ و دستیابی به هدف مورد نظر ناتو دو سال زودتر از موعد تاکید کرد.

نخست وزیر اسلواکی بر تقویت هزینه های دفاعی کشورش به میزان دو درصد تولید ناخالص داخلی تا ۲۰۲۲ و دستیابی به هدف مورد نظر ناتو دو سال زودتر از موعد تاکید کرد.به گزارش ایسنا، به نقل از خبرگزاری رویترز، پیتر پلگرینی، نخست وزیر اسلواکی دوشنبه در یک کنفرانس سیاست خارجی گفت: پس از افزایش بودجه نظامی به ۱۷۳ درصد تولید ناخالص داخلی امسال انتظار داریم تا اوایل ۲۰۲۲ به سطح ۲۰ درصد برسیم. پیشتر قرار بود این هدف در ۲۰۲۴ محقق شود.اسلواکی که از ۲۰۰۴ عضو ناتو، این ائتلاف نظامی تحت رهبری آمریکاست، حدود ۶.۵ میلیارد یورو تا ۲۰۳۰ برای مدرن سازی نیروهای مسلحش و کاهش اتکا به تجهیزات روسیه هزینه خواهد کرد. اسلواکی سال گذشته برای خرید ۱۴ جنگنده اف -۱۶ آمریکایی ۱.۹ میلیارد دلار هزینه کرد تا آن را با جنگنده های فرسوده میگ -۲۹ ساخت روسیه جایگزین کند.دونالد ترامپ، رئیس جمهوری آمریکا از دیگر کشورهای عضو ناتو خواسته است تا بودجه نظامی خودشان را بیش از دو درصد مورد نظر ناتو افزایش دهند.انتهای پیام

برچسب ها:

وب سایت فردا آنلاین یک موتور جستجوی تخصصی خبر است. تمامی اخبار بدون دخالت نیروی انسانی توسط نرم افزار جستجوگر، جمع آوری میشود و فردا آنلاین در قبال محتوای اخبار هیچ مسئولیتی ندارد.

جدیدترین اخبار روز ایران و جهان در حوزه international-بین الملل، نشر خبر " تقویت بودجه نظامی اسلواکی پیش از ضرب‌الاجل ناتو از منبع ایسنا. "

اخبار گوناگون