روی خط خبر

 درخواست حذف مطلب

موضوع: بین الملل منبع: ایسنا
امتیاز: 5 5

خبر "رایزنی لوپن برای قدرت گرفتن پوپولیست‌ها در اتحادیه اروپا" در تاریخ ۱۳۹۸/۰۱/۲۷ از منبع ایسنا با موضوع international-بین الملل منتشر گردید.خبر باعنوان "رایزنی لوپن برای قدرت گرفتن پوپولیست‌ها در اتحادیه اروپا" از سایت فردا آنلاین در حوزه ی اخبار ایران و جهان

رایزنی لوپن برای قدرت گرفتن پوپولیست‌ها در اتحادیه اروپا

لوپن، از چهره های مطرح راست های افراطی در اتحادیه اروپا از وزیر کشور تندرو ایتالیا برای تشکیل یک گروه پوپولیستی در این نهاد اتحادیه اروپا پس از انتخابات ماه آتی در سراسر این منطقه حمایت کرد.

لوپن، از چهره های مطرح راست های افراطی در اتحادیه اروپا از وزیر کشور تندرو ایتالیا برای تشکیل یک گروه پوپولیستی در این نهاد اتحادیه اروپا پس از انتخابات ماه آتی در سراسر این منطقه حمایت کرد.به گزارش ایسنا، به نقل از خبرگزاری آسوشیتدپرس، مارین لوپن، رئیس حزب تجمع ملی فرانسه دوشنبه گفت: ما از ماتئو سالوینی، وزیر کشور ایتالیا برای تشکیل این گروه بسیار بزرگ موسوم به دفاع کشورهای اروپایی در پارلمان اروپایی حمایت می کنیم. می خواهیم پیشرفت بیشتری داشته باشیم و به این گروه پارلمانی که بزرگتر و قدرتمندتر است، برسیم.گرچه احزاب پوپولیست راست افراطی گاهی مواضع متفاوتی روی برخی مسائل دارند، لوپن می گوید مواردی برای ایجاد اتحاد میان آنها بیش از اختلافات است. هم اکنون احزاب پوپولیست در گروه های متفاوتی در این نهاد در حال گسترش هستند؛ از جمله به عنوان دموکرات مسیحی ها و گروه های سوسیالیست. برخی همانند حزب لوپن هم از دیرباز در این پارلمان تنها بودند.چهره های راست افراطی معمولا سر و صدای زیادی در این نهاد بر پا می کنند اما زمانی که بحث گسترش قدرت پارلمانی در بین باشد به حاشیه رانده می شوند. با این حال احزاب پوپولیست و راست افراطی در سال های اخیر راهشان را به بسیاری از کشورهای اتحادیه اروپا باز کردند؛ از سالوینی ایتالیا و ویکتور اوربان، نخست وزیر مجارستان گرفته تا ظهور راست ها در انتخابات روز یکشنبه فنلاند. لوپن دو سال پیش در دور دوم رقیب ریاست جمهوری امانوئل ماکرون بود اما به سختی شکست خورد.انتهای پیام

وب سایت فردا آنلاین یک موتور جستجوی تخصصی خبر است. تمامی اخبار بدون دخالت نیروی انسانی توسط نرم افزار جستجوگر، جمع آوری میشود و فردا آنلاین در قبال محتوای اخبار هیچ مسئولیتی ندارد.

جدیدترین اخبار روز ایران و جهان در حوزه international-بین الملل، نشر خبر " رایزنی لوپن برای قدرت گرفتن پوپولیست‌ها در اتحادیه اروپا از منبع ایسنا. "

اخبار گوناگون