روی خط خبر

  • اجتماعی
  • ایسنا
  • 6 علت مهم مرگ جوانان ایرانی/ افزایش سن امید به زندگی ایرانیان در دهه آینده
 درخواست حذف مطلب

موضوع: اجتماعی منبع: ایسنا
امتیاز: 5 5

خبر "6 علت مهم مرگ جوانان ایرانی/ افزایش سن امید به زندگی ایرانیان در دهه آینده" در تاریخ ۱۳۹۸/۰۱/۲۷ از منبع ایسنا با موضوع social-اجتماعی منتشر گردید.خبر باعنوان "6 علت مهم مرگ جوانان ایرانی/ افزایش سن امید به زندگی ایرانیان در دهه آینده" از سایت فردا آنلاین در حوزه ی اخبار ایران و جهان

6 علت مهم مرگ جوانان ایرانی/ افزایش سن امید به زندگی ایرانیان در دهه آینده

مدیرکل دفتر سلامت جمعیت، خانواده و مدارس وزارت بهداشت ضمن اعلام علل مهم مرگ جوانان ایرانی، در عین حال از تدوین سند راهبردی پیشگیری از مرگ زودرس جوانان در کشور خبر داد.

مدیرکل دفتر سلامت جمعیت، خانواده و مدارس وزارت بهداشت ضمن اعلام علل مهم مرگ جوانان ایرانی، در عین حال از تدوین سند راهبردی پیشگیری از مرگ زودرس جوانان در کشور خبر داد. به گزارش ایسنا، دکتر سید حامد برکاتی در نشستی خبری ضمن تبریک روز جوان، گفت: ۲۰ درصد از جمعیت کشور را جوانان بین ۱۸ تا ۲۹ سال تشکیل می دهند. باید توجه کرد که برنامه ریزی برای سلامت این جوانان بیش از سایر گروه های سنی نیازمند همکاری همه کشور و سایر دستگاه ها است و حوزه جوانان تا نزدیک به ۸۰ درصد بین بخشی است.وی افزود: باید برای جوانان محیط های ایمنی در عرصه اجتماعی ایجاد کنیم. رفتارهایی که منجر به آسیب های جسمی و روانی و خشونت می شوند، ممکن است در این سن بروز بیشتری داشته باشند. همچنین در حوزه رفتار جنسی پرخطر بیشترین گروه های آسیب پذیر، جوانان هستند. در عین حال تحرک فیزیکی ناکافی، مصرف الکل و... بیش از همه سلامت جوانان را تحت تاثیر قرار می دهد.برکاتی با بیان اینکه اداره جوانان در دفتر جمعیت وزارت بهداشت شکل گرفته و رویکردها و بسته های جدید در این حوزه از سال ٩٢ اجرایی شده است، افزود: باید توجه کرد که جوانان می توانند امید و بالندگی کشور را رقم زنند. اگر جوانان احساس امنیت کنند، این احساس به سایر جامعه نیز منتقل خواهد شد.وی ادامه داد: باتوجه به وظیفه ذاتی وزارت بهداشت که سلامت جامعه را به عهده دارد، باید توجه کرد که امید به زندگی در کشور در دهه آینده به نزدیک به ٨٠ سال خواهد رسید. البته به طور حتم مداخلات در حوزه مادران باردار و کودکان در افزایش امید به زندگی کمک کرده است. در عین حال به این نتیجه رسیدیم که برای رسیدن به این میزان از امید زندگی در دهه آینده، مهم ترین محل مداخله و بیشترین تاثیرگذاری، توجه و پیشگیری از مرگ جوانان است.برکاتی با اشاره به علل مرگ جوانان ایرانی گفت: حوادث ترافیکی در راس علل مرگ جوانان قرار دارد و ٣٠ درصد علل مرگ را تشکیل می دهند. خودکشی با ۶.۵ درصد، خشونت ۵.۹ درصد، برخورد با اجسام پرتابی ۵.۶ درصد و در نهایت سکته قلبی و مغزی و سوء مصرف مواد مهم ترین علل مرگ جوانان در کشور محسوب می شوند.برکاتی همچنین از تدوین سند راهبردی جوانان برای پیشگیری از مرگ زودرس جوانان خبر داد و گفت: پیشگیری از مرگ زودرس جوانان صورت گرفته است و این سند در کل کشور توسعه پیدا کرده است. بر همین اساس تاکنون ٢٠٠ هزار جوان در دانشگاه و پادگان، حوزه های علمیه در زمینه حوادث ترافیکی آموزش دیده اند. در عین حال آموزش های خودمراقبتی را هم به آنها ارایه می دهیم.ادامه دارد

وب سایت فردا آنلاین یک موتور جستجوی تخصصی خبر است. تمامی اخبار بدون دخالت نیروی انسانی توسط نرم افزار جستجوگر، جمع آوری میشود و فردا آنلاین در قبال محتوای اخبار هیچ مسئولیتی ندارد.

جدیدترین اخبار روز ایران و جهان در حوزه social-اجتماعی، نشر خبر " 6 علت مهم مرگ جوانان ایرانی/ افزایش سن امید به زندگی ایرانیان در دهه آینده از منبع ایسنا. "

اخبار گوناگون