روی خط خبر

 درخواست حذف مطلب

موضوع: استان ها منبع: ایسنا
امتیاز: 5 5

خبر "رونمایی از کتاب‌هایی درباره فقه و حکمت" در تاریخ ۱۳۹۸/۰۱/۲۶ از منبع ایسنا با موضوع Provinces-استان ها منتشر گردید.خبر باعنوان "رونمایی از کتاب‌هایی درباره فقه و حکمت" از سایت فردا آنلاین در حوزه ی اخبار ایران و جهان

رونمایی از کتاب‌هایی درباره فقه و حکمت

کتاب های «نگاهی به فقه خانواده با رویکردی به جامعیت قرآن کریم» تألیف محمدمهدی خواجه پور و احمد توکلی و «حکمت در آثار ابن مقفع» تألیف مجتبی محمدی مزرعه شاهی در دانشگاه علوم قرآنی میبد رونمایی شد.

کتاب های «نگاهی به فقه خانواده با رویکردی به جامعیت قرآن کریم» تألیف محمدمهدی خواجه پور و احمد توکلی و «حکمت در آثار ابن مقفع» تألیف مجتبی محمدی مزرعه شاهی در دانشگاه علوم قرآنی میبد رونمایی شد.به گزارش ایسنا، محمدمهدی خواجه پور، عضو هیأت علمی دانشگاه علوم قرآنی میبد، در این مراسم رونمایی که با حضور جمعی از استادان و دانشجویان برگزار شد، بر اهمیت تألیف و چاپ کتاب «نگاهی به فقه خانواده با رویکردی به جامعیت قرآن کریم» در موضوع خانواده تاکید کرد.او گفت: این کتاب به دو اصل مهم استوار است؛ اول بحث خانواده به معنای عام و دوم رویکرد آن به جامعیت قرآن کریم و بیانگر این مهم است که هر آن چه در زندگی انسان ها نیاز است در قران بدان اشاره شده است.وی ویژگی دیگر این کتاب را کمتر پرداختن به روایات ذکر کرد و افزود: این ویژگی نیز نشان می دهد که هر آن چه را برای اصل زندگی در خانواده ها لازم و ضروری است می توان در قران کریم یافت.خواجه پور در بخشی از سخنانش نیز متذکر شد: موضوعات پایان نامه های دانشجویان باید به گونه ای انتخاب شود که قابلیت چاپ داشته باشد و بتوان از آن ها در مسیر تحکیم اسلام، دین و خانواده استفاده کرد.کتاب «حکمت در آثار ابن مقفع» دومین کتابی بود که در این مراسم رونمایی شد. در این کتاب جملات حکمت آمیز عبدالله بن مقفع یکی از نویسندگان و مترجمان اواخر دوره اموی و اوایل دوره عباسی آورده شده است.این کتاب دارای پنج فصل است که فصل اول در مورد اوضاع سیاسی، اجتماعی، ادبی و اقتصادی دوران زندگی ابن مقفع است. فصل دوم به زندگی، اندیشه ها و احوال ابن مقفع پرداخته و مقام و جایگاه این نویسنده را تبیین کرده است.فصل سوم این کتاب به آثار تألیف و ترجمه شده ابن مقفع پرداخته، در فصل چهارم، معنای حکمت توضیح داده شده و در فصل آخر که اصلی ترین فصل کتاب است نیز بررسی، تبیین، ترجمه و تحلیل حکمت های عبدالله بن مقفع آورده شده است.انتهای پیام

برچسب ها:

وب سایت فردا آنلاین یک موتور جستجوی تخصصی خبر است. تمامی اخبار بدون دخالت نیروی انسانی توسط نرم افزار جستجوگر، جمع آوری میشود و فردا آنلاین در قبال محتوای اخبار هیچ مسئولیتی ندارد.

جدیدترین اخبار روز ایران و جهان در حوزه Provinces-استان ها، نشر خبر " رونمایی از کتاب‌هایی درباره فقه و حکمت از منبع ایسنا. "

اخبار گوناگون