روی خط خبر

 درخواست حذف مطلب

موضوع: استان ها منبع: ایسنا
امتیاز: 5 5

خبر "ماهی‌ قرمز باعث تغییر اکوسیستم بومی می‌شود" در تاریخ ۱۳۹۷/۱۲/۲۶ از منبع ایسنا با موضوع Provinces-استان ها منتشر گردید.خبر باعنوان "ماهی‌ قرمز باعث تغییر اکوسیستم بومی می‌شود" از سایت فردا آنلاین در حوزه ی اخبار ایران و جهان

ماهی‌ قرمز باعث تغییر اکوسیستم بومی می‌شود

مدیر کل دامپزشکی آذربایجان شرقی در خصوص رهاسازی ماهیان قرمز در رودخانه ها و آب های آزاد هشدار داد و گفت: همشهریان توجه داشته باشند که ماهی قرمز به علت رقابت غذایی با جمعیت ماهیان بومی منابع آبی طبیعی و زاد و ولد سریع، باعث تغییر اکوسیستم بومی می شوند؛ بنابراین از رهاسازی آن ها در این گونه محیط ها خودداری شود.

مدیر کل دامپزشکی آذربایجان شرقی در خصوص رهاسازی ماهیان قرمز در رودخانه ها و آب های آزاد هشدار داد و گفت: همشهریان توجه داشته باشند که ماهی قرمز به علت رقابت غذایی با جمعیت ماهیان بومی منابع آبی طبیعی و زاد و ولد سریع، باعث تغییر اکوسیستم بومی می شوند؛ بنابراین از رهاسازی آن ها در این گونه محیط ها خودداری شود.به گزارش ایسنا، امیرحسین بهداد در نشست خبری، با ارائه توصیه هایی جهت انتخاب، خرید و نگهداری ماهی قرمز سفره هفت سین، اظهار کرد: همشهریان ماهی قرمز را از مراکز معتبر و تحت نظارت و کنترل دامپزشکی خریداری کنند، ماهی قرمز باید دارای ظاهری سالم و شنای متعادل باشد. وی ادامه داد: مردم از خرید ماهیانی که دارای علائمی از جمله باله های تاخورده یا جمع شده، بیرون زدگی یک طرفه یا دو طرفه چشم ها، لکه های پنبه مانند در اطراف دهان و یا سطح پوست، لکه های خاکستری یا قرمز به شکل زخم در روی سطح بدن و یا بدن رنگ پریده یا لکه لکه شده، بی قراری ماهی و یا مالیدن پوست بدن خود به اطراف ظرف نگهداری و یا ریخته شدن پولک ها خودداری کنند. مدیر کل دامپزشکی آذربایجان شرقی استفاده از دستکش به ویژه برای افراد حساس و دارای سوابق آلرژی را در هنگام تعویض آب ماهی ها لازم و ضروری دانست و گفت: تا حد امکان نباید با پوست بدن ماهی تماس برقرار شود و پس از هر بار تعویض آب، باید دست ها به صورت کامل با آب و صابون شستشو داده و آموزش های بهداشت فردی لازم به آن ها ارائه شود تا از دستمالی چشم، صورت و دهان بعد از تماس دست با ماهی یا آب نگهداری ماهی خودداری کنند. انتهای پیام

وب سایت فردا آنلاین یک موتور جستجوی تخصصی خبر است. تمامی اخبار بدون دخالت نیروی انسانی توسط نرم افزار جستجوگر، جمع آوری میشود و فردا آنلاین در قبال محتوای اخبار هیچ مسئولیتی ندارد.

جدیدترین اخبار روز ایران و جهان در حوزه Provinces-استان ها، نشر خبر " ماهی‌ قرمز باعث تغییر اکوسیستم بومی می‌شود از منبع ایسنا. "

اخبار گوناگون