روی خط خبر

  • بین الملل
  • ایسنا
  • حمله با تخم مرغ به سناتور استرالیایی که مسلمانان را مقصر حمله نیوزیلند دانسته بود
 درخواست حذف مطلب

موضوع: بین الملل منبع: ایسنا
امتیاز: 5 5

خبر "حمله با تخم مرغ به سناتور استرالیایی که مسلمانان را مقصر حمله نیوزیلند دانسته بود" در تاریخ ۱۳۹۷/۱۲/۲۶ از منبع ایسنا با موضوع international-بین الملل منتشر گردید.خبر باعنوان "حمله با تخم مرغ به سناتور استرالیایی که مسلمانان را مقصر حمله نیوزیلند دانسته بود" از سایت فردا آنلاین در حوزه ی اخبار ایران و جهان

حمله با تخم مرغ به سناتور استرالیایی که مسلمانان را مقصر حمله نیوزیلند دانسته بود

یک سناتور استرالیایی که مهاجرت مسلمانان را دلیل اصلی حملات تروریستی نیوزیلند دانسته بود و با این اظهارات باعث ایجاد خشم گسترده و انتقاد شدید قانون گذاران استرالیایی شده است، از سوی یک نوجوان با تخم مرغ مورد حمله قرار گرفت.

یک سناتور استرالیایی که مهاجرت مسلمانان را دلیل اصلی حملات تروریستی نیوزیلند دانسته بود و با این اظهارات باعث ایجاد خشم گسترده و انتقاد شدید قانون گذاران استرالیایی شده است، از سوی یک نوجوان با تخم مرغ مورد حمله قرار گرفت.به گزارش ایسنا، به نقل از خبرگزاری آسوشیتدپرس، سناتور راسر آنینگ به خاطر توییت های روز جمعه اش به شدت مورد انتقاد قرار گرفته است. وی در یکی از این توییت ها نوشته بود آیا هنوز کسی هست که درباره ارتباط میان مهاجرت مسلمانان و خشونت بحثی داشته باشد؟آنینگ گفته بود: دلیل واقعی حمله تروریستی روز جمعه در خیابان های نیوزیلند، در وهله اول برنامه مهاجرتی است که اجازه داده افراط گرایان مسلمان به نیوزیلند مهاجرت کنند. آنینگ روز شنبه در کنفرانس خبری در ملبورن با صحنه متفاوتی روبرو شد، دوربین های تلویزیون فیلمی را از یک پسر ۱۷ ساله منتشر کردند که در آن این نوجوان یک تخم مرغ را بر روی سر آنینگ می شکند و به طور مختصر با وی درگیر می شود.پلیس اعلام کرده که این نوجوان بازداشت شده، اما تا زمان انجام تحقیقات بیشتر آزاد شده است. هنوز انگیزه این حمله مشخص نشده است.دولت و حزب اپوزسیون استرالیا موافقت کردند زمانی که پارلمان در آوریل سال جاری میلادی فعالیت خود را از سر گرفت، یک نامه توبیخ و سرزنش را علیه آنینگ به خاطر موضع اش در خصوص تیراندازی ها در کرایستچرچ نیوزلند تصویب کنند.اگرچه چنین سرزنش و توبیخ رسمی یک اقدام سمبلیک است، اما احزاب بزرگ و مهم استرالیا می خواهند با این اقدام نشان دهند که دیدگاه های آنینگ در بین ۲۲۶ قانون گذار فدرال استرالیا کاملا شخصی است. حمایت این احزاب بزرگ و مهم تصویب این نامه رسمی سرزنش و توبیخ توسط هر دو مجلس استرالیا را تضمین می کند.اسکات موریسون نخست وزیر استرالیا نیز این اظهارات آنینگ را محکوم کرد. وی گفت: تلفیق این حمله تروریستی وحشتناک با مسائل مهاجرت به ویژه با حمله به دین اسلام بسیار ترسناک و احمقانه هستند و هیچ جایی در استرالیا و پارلمان این کشور ندارند. حقیقتا آنینگ باید از خودش خجالت بکشد.بلال رئوف، سخنگوی شورای امامان ملی استرالیا که اصلی ترین گروه مسلمان این کشور محسوب می شود دیدگاه های این سناتور را به مانیفست منتشر شده توسط برنتون تارانت، عامل این حملات تروریستی که قبل از انجام حملات منتشر شده، مرتبط دانست.رئوف گفت: هنگامی که فردی به اظهارات آنینگ نگاه می کند می بیند که دقیقا اظهارات او با مانیفست منتشر شده از سوی عامل حملات تروریستی وحشتناک در نیوزلند برابر است. آنینگ برای سنای استرالیا فرد مناسبی نیست.در همین حال پنی ونگ از قانون گذاران اپوزسیون استرالیا نیز آنینگ را به تلاش برای استفاده از این تراژدی برای جلب توجهات در آستانه انتخابات ماه مه متهم کرد.انتهای پیام

برچسب ها:

وب سایت فردا آنلاین یک موتور جستجوی تخصصی خبر است. تمامی اخبار بدون دخالت نیروی انسانی توسط نرم افزار جستجوگر، جمع آوری میشود و فردا آنلاین در قبال محتوای اخبار هیچ مسئولیتی ندارد.

جدیدترین اخبار روز ایران و جهان در حوزه international-بین الملل، نشر خبر " حمله با تخم مرغ به سناتور استرالیایی که مسلمانان را مقصر حمله نیوزیلند دانسته بود از منبع ایسنا. "

اخبار گوناگون