روی خط خبر

 درخواست حذف مطلب

موضوع: بین الملل منبع: ایسنا
امتیاز: 5 5

خبر "تظاهرات در شهرهای مختلف جهان در محکومیت حمله تروریستی در نیوزیلند" در تاریخ ۱۳۹۷/۱۲/۲۶ از منبع ایسنا با موضوع international-بین الملل منتشر گردید.خبر باعنوان "تظاهرات در شهرهای مختلف جهان در محکومیت حمله تروریستی در نیوزیلند" از سایت فردا آنلاین در حوزه ی اخبار ایران و جهان

تظاهرات در شهرهای مختلف جهان در محکومیت حمله تروریستی در نیوزیلند

شهرهای مختلف جهان در محکومیت کشتار در دو مسجد در نیوزیلند شاهد تظاهرات متعددی بودند. در این راستا صدها نفر از مردم استانبول در مراسم سوگواری سمبلیک برای قربانیان حملات تروریستی نیوزیلند گرد هم آمدند.

شهرهای مختلف جهان در محکومیت کشتار در دو مسجد در نیوزیلند شاهد تظاهرات متعددی بودند. در این راستا صدها نفر از مردم استانبول در مراسم سوگواری سمبلیک برای قربانیان حملات تروریستی نیوزیلند گرد هم آمدند.به گزارش ایسنا، به نقل از خبرگزاری فرانسه، روز شنبه حدود ۵۰۰ نفر در ایا صوفیه استانبول گردهم آمدند و به طور سمبلیک مراسم سوگواری برای قربانیان حملات نیوزیلند برگزار کردند.در این گردهمایی گروه های اسلامی و ناسیونالیستی حضور داشتند.برخی بنرهایی با محتوای "مسلمانان متحد هستند" و "مسلمانان در کنار یکدیگر ایستاده اند" در دست داشتند. پلیس ترکیه برای تأمین امنیت در آن محدوده حضور داشت.فاروق حانه دار، یکی از معترضان اعلام کرد: همگان نسبت به افزایش اسلام هراسی در سراسر جهان آگاه هستند. مهاجمان به این دلیل این جسارت را پیدا کرده اند تا به مسلمانان حمله کنند. ما این جا هستیم تا نشان دهیم که مسلمانان در کنار یکدیگر ایستاده اند.همچنین رجب طیب اردوغان، رئیس جمهور ترکیه روز شنبه با محکوم کردن این حملات اعلام کرد: خصومت علیه اسلام در کشورهای غربی همچون غده سرطانی در حال گسترش است.از سوی دیگر در آتن، پایتخت یونان صدها نفر در تظاهراتی علیه اسلام هراسی به خیابان آمدند. این تظاهرات در پاسخ به فراخوان گروه های غیردولتی ضد فاشیسم و نژادپرستی برگزار شد. در میدانی در مرکز پایتخت یونان پلاکاردهایی با این عبارات "نه به اسلام هراسی"، "نازیسم را از بین ببرید" و "نباید با نفرت پراکنی سازش کرد" دیده می شد.تجمع دیگری نیز در محله ای مهاجرنشین برگزار شد.در رباط، پایتخت مراکش در یک تجمع اعتراض آمیز شرکت کنندگان خواستار توقف حملات علیه مسلمانان در جهان و جرم دانستن الصاق صفت "تروریسم" به اسلام شدند.در برلین پایتخت آلمان نیز تظاهراتی علیه نژادپرستی برگزار شد و تظاهرکنندگان این کشتار را محکوم کردند. در تظاهرات برلین حدود ۵۰۰ تن شرکت داشتند و شعار "همه باهم علیه نژادپرستی و فاشیسم" را سر دادند. آنها پلاکاردهایی در دست داشتند که رویش نوشته شده بود، "نه به خصومت علیه مسلمانان. انسانیت تابعیت ماست"آنها برای ادای احترام به قربانیان این جنایت یک دقیقه سکوت کردند.در شهر روتردام هلند نیز مراسم سوگواری برای قربانیان این حمله با حضور شخصیت های دینی مسلمان و مسیحی برگزار شد. شرکت کنندگان گفتند، این حمله فقط مسلمانان را هدف قرار نداد بلکه انسانیت را هدف گرفت.انتهای پیام

وب سایت فردا آنلاین یک موتور جستجوی تخصصی خبر است. تمامی اخبار بدون دخالت نیروی انسانی توسط نرم افزار جستجوگر، جمع آوری میشود و فردا آنلاین در قبال محتوای اخبار هیچ مسئولیتی ندارد.

جدیدترین اخبار روز ایران و جهان در حوزه international-بین الملل، نشر خبر " تظاهرات در شهرهای مختلف جهان در محکومیت حمله تروریستی در نیوزیلند از منبع ایسنا. "

اخبار گوناگون