روی خط خبر

 درخواست حذف مطلب

موضوع: استان ها منبع: ایسنا
امتیاز: 5 5

خبر "جزئیات طرح تشکیل استان اصفهان شمالی" در تاریخ ۱۳۹۷/۱۲/۲۴ از منبع ایسنا با موضوع Provinces-استان ها منتشر گردید.خبر باعنوان "جزئیات طرح تشکیل استان اصفهان شمالی" از سایت فردا آنلاین در حوزه ی اخبار ایران و جهان

جزئیات طرح تشکیل استان اصفهان شمالی

یک عضو مجمع نمایندگان استان اصفهان گفت که طرح تشکیل استان اصفهان شمالی شامل جدا شدن شهرستان های خور و بیابانک، اردستان، کاشان، آران و بیدگل، نطنز و میمه از اصفهان می شود.

یک عضو مجمع نمایندگان استان اصفهان گفت که طرح تشکیل استان اصفهان شمالی شامل جدا شدن شهرستان های خور و بیابانک، اردستان، کاشان، آران و بیدگل، نطنز و میمه از اصفهان می شود.ابوالفضل ابوترابی در گفت وگو با ایسنا، اظهار کرد: در کشور ما برخی از استان ها بسیار بزرگ است که می توان از تجربه تقسیم شدن استان خراسان به سه استان خراسان شمالی، رضوی و جنوبی استفاده کرد چون نتیجه آن پیشرفت و توازن منطقه ای بوده است.وی افزود: استان های سیستان و بلوچستان، کرمان، فارس و اصفهان هم می توانند از این تجربه استفاده کنند یعنی سیستان و بلوچستان به سه استان و کرمان، فارس و اصفهان هر کدام به دو استان تقسیم شوند. بزرگترین منفعت این اتفاق برای مردم است چون با کوچک تر شدن استان، استاندار می تواند به امورات بپردازد ضمن این که اعتبارات بودجه از پایتخت تقسیم می شود.این عضو کمیسیون شوراها در عین حال با بیان این که «شورای نگهبان با این طرح مخالفت می کند» توضیح داد: تقسیم شدن استان مغایر با اصل ۷۵ قانون اساسی است چون بار مالی دارد. نمایندگان نمی توانند طرحی با بار مالی ارائه کنند از این رو بهتر است که دولت خودش پیش قدم شده و در این مورد لایحه ارائه کند.اخیراً طرح تشکیل استان اصفهان شمالی در مجلس اعلام وصول شد.انتهای پیام

وب سایت فردا آنلاین یک موتور جستجوی تخصصی خبر است. تمامی اخبار بدون دخالت نیروی انسانی توسط نرم افزار جستجوگر، جمع آوری میشود و فردا آنلاین در قبال محتوای اخبار هیچ مسئولیتی ندارد.

جدیدترین اخبار روز ایران و جهان در حوزه Provinces-استان ها، نشر خبر " جزئیات طرح تشکیل استان اصفهان شمالی از منبع ایسنا. "

اخبار گوناگون

× ×