روی خط خبر

  • بین الملل
  • ایسنا
  • اولین زندانی مراکشی آزاد شده از گوانتانامو در دولت بایدن به کشورش بازگشت
 درخواست حذف مطلب

موضوع: بین الملل منبع: ایسنا
امتیاز: 5 5

خبر "اولین زندانی مراکشی آزاد شده از گوانتانامو در دولت بایدن به کشورش بازگشت" در تاریخ ۱۴۰۰/۰۴/۳۰ از منبع ایسنا با موضوع international-بین الملل منتشر گردید.خبر باعنوان "اولین زندانی مراکشی آزاد شده از گوانتانامو در دولت بایدن به کشورش بازگشت" از سایت فردا آنلاین در حوزه ی اخبار ایران و جهان

اولین زندانی مراکشی آزاد شده از گوانتانامو در دولت بایدن به کشورش بازگشت

شهروند مراکشی که از ۱۹ سال قبل بدون تفهیم اتهام در زندان گوانتانامو زندانی بود، پس از بازگشت به مراکش و اتمام بازجویی های پلیس این کشور، نزد خانواده اش بازگشت.

شهروند مراکشی که از ۱۹ سال قبل بدون تفهیم اتهام در زندان گوانتانامو زندانی بود، پس از بازگشت به مراکش و اتمام بازجویی های پلیس این کشور، نزد خانواده اش بازگشت. به گزارش ایسنا، به نقل از خبرگزاری آسوشیتدپرس، به گفته خلیل الادریسی، وکیل مدافع عبد اللطیف ناصر، شهروند مراکشی ۵۶ ساله به عنوان اولین زندانی گوانتانامو که در دوره ریاست جمهوری جو بایدن آزاد شده، به کشورش بازگشت.این شهروند مراکشی به محض رسیدن به کشورش توسط مرکز ملی پلیس قضایی دار البیضا به ظن ارتکاب اقداماتی تروریستی بازجویی شده و پس از تمام بازجویی ها آزاد شد.الادریسی با اشاره به اینکه انتظار نمی رود هیچ گونه اقدامی علیه موکلش در پیش گرفته شود، گفت: عبد اللطیف ناصر اکنون نزد خانواده اش است که نزدیک دو دهه از آنها دور بود، او تنها می خواهد زندگی قبل از بازداشتش را ازسربگیرد.طبق آنچه در پرونده وزارت دفاع آمریکا (پنتاگون) آمده است، عبد اللطیف ناصر عضو یک گروه اسلامی صوفی مسالمت جوی مراکشی بود، این گروه در دهه هشتاد غیرقانونی بود، او برای جنگ در چچن جذب شد اما در نهایت به افغانستان اعزام شده و در یک اردوگاه وابسته به تشکیلات القاعده آموزش دید.در مه ۲۰۰۲ سربازان آمریکایی او را بازداشت کرده و به گوانتانامو فرستادند، در ژوئیه ۲۰۱۶ درخواست شد او به کشورش بازگردانده شود اما در دوره ریاست جمهوری دونالد ترامپ در آمریکا که مخالف تعطیلی گوانتانامو بود، او در این زندان باقی ماند.پنتاگون در بیانیه انتقال ناصر به کشورش به این نکته اشاره کرده که بازداشت او دیگر برای حفاظت از امنیت ملی آمریکا ضروری نیست.حدود ۸۰۰ تن در گوانتانامو بازداشت شدند. از ۳۹ زندانی باقی مانده در آنجا ۱۰ زندانی از کشورهای یمن، پاکستان، تونس، الجزایر و امارات شرایط آزاد شدن را دارند.انتهای پیام

وب سایت فردا آنلاین یک موتور جستجوی تخصصی خبر است. تمامی اخبار بدون دخالت نیروی انسانی توسط نرم افزار جستجوگر، جمع آوری میشود و فردا آنلاین در قبال محتوای اخبار هیچ مسئولیتی ندارد.

جدیدترین اخبار روز ایران و جهان در حوزه international-بین الملل، نشر خبر " اولین زندانی مراکشی آزاد شده از گوانتانامو در دولت بایدن به کشورش بازگشت از منبع ایسنا. "

 

اخبار گوناگون

× ×