روی خط خبر

 درخواست حذف مطلب

موضوع: بین الملل منبع: ایسنا
امتیاز: 5 5

خبر "طالبان در تعطیلات عید قربان افغانستان در "وضعیت دفاعی" است" در تاریخ ۱۴۰۰/۰۴/۳۰ از منبع ایسنا با موضوع international-بین الملل منتشر گردید.خبر باعنوان "طالبان در تعطیلات عید قربان افغانستان در "وضعیت دفاعی" است" از سایت فردا آنلاین در حوزه ی اخبار ایران و جهان

طالبان در تعطیلات عید قربان افغانستان در "وضعیت دفاعی" است

گروه شبه نظامی طالبان امروز (چهارشنبه) اعلام کرد، در تعطیلات عید قربان تنها برای دفاع از خود می جنگند، اما از بیان اینکه اقدامش یک آتش بس رسمی است، خودداری کرد.

گروه شبه نظامی طالبان امروز (چهارشنبه) اعلام کرد، در تعطیلات عید قربان تنها برای دفاع از خود می جنگند، اما از بیان اینکه اقدامش یک آتش بس رسمی است، خودداری کرد. به گزارش ایسنا، یک سخنگوی گروه طالبان بدون ذکر جزئیات بیشتر به خبرگزاری فرانسه گفت: می توانم تایید کنم که در روز عید ما در فاز دفاعی خواهیم بود.تعطیلات عید قربان از دوشنبه آغاز شده و تا روز جمعه ادامه خواهد داشت. در اعیاد قبلی، طالبان توقف درگیری با دولت را اعلام می کرد. اما این گروه به سوءاستفاده از آتش بس ها برای تقویت مواضع خود و تامین مجدد نیروهایش به منظور حمله به نیروهای امنیتی افغان به محض پایان یافتن آتش بس متهم شده اند.اعلام موضع طالبان یک روز پس از آن صورت می گیرد که اشرف غنی، رئیس جمهوری افغانستان در سخنانی گفت طالبان ثابت کرد "هیچ اراده و نیتی برای صلح ندارد."دقایقی پیش از سخنرانی او، دست کم سه راکت به نزدیکی کاخ ریاست جمهوری افغانستان که غنی به همراه دیگر مقامات در حال ادای نماز عید در فضای باز آن بودند، اصابت کرد. داعش مسوولیت این حمله را پذیرفت.انتهای پیام

برچسب ها:

وب سایت فردا آنلاین یک موتور جستجوی تخصصی خبر است. تمامی اخبار بدون دخالت نیروی انسانی توسط نرم افزار جستجوگر، جمع آوری میشود و فردا آنلاین در قبال محتوای اخبار هیچ مسئولیتی ندارد.

جدیدترین اخبار روز ایران و جهان در حوزه international-بین الملل، نشر خبر " طالبان در تعطیلات عید قربان افغانستان در "وضعیت دفاعی" است از منبع ایسنا. "

 

اخبار گوناگون

× ×