روی خط خبر

  • استان ها
  • ایسنا
  • تخصیص بیش از ۱۱۶ میلیارد تومان تسهیلات اشتغالزایی برای بهزیستی کردستانی
 درخواست حذف مطلب

موضوع: استان ها منبع: ایسنا
امتیاز: 5 5

خبر "تخصیص بیش از ۱۱۶ میلیارد تومان تسهیلات اشتغالزایی برای بهزیستی کردستانی" در تاریخ ۱۴۰۰/۰۴/۳۰ از منبع ایسنا با موضوع Provinces-استان ها منتشر گردید.خبر باعنوان "تخصیص بیش از ۱۱۶ میلیارد تومان تسهیلات اشتغالزایی برای بهزیستی کردستانی" از سایت فردا آنلاین در حوزه ی اخبار ایران و جهان

تخصیص بیش از ۱۱۶ میلیارد تومان تسهیلات اشتغالزایی برای بهزیستی کردستانی

معاون مشارکت های مردمی بهزیستی استان کردستان گفت: در سالجاری ۱۱۶ میلیارد و ۸۰۰ میلیون تومان اعتبار اختصاص یافته به خانوارهای تحت پوشش و هدف بهزیستی کردستانی برای ایجاد اشتغال اختصاص یافته است.

ایسنا/کردستان معاون مشارکت های مردمی بهزیستی استان کردستان گفت: در سالجاری ۱۱۶ میلیارد و ۸۰۰ میلیون تومان اعتبار اختصاص یافته به خانوارهای تحت پوشش و هدف بهزیستی کردستانی برای ایجاد اشتغال اختصاص یافته است. حسین رسولی با بیان اینکه در حال حاضر حدود ۴۵ هزار معلول در استان کردستان زیر پوشش خدمات سازمان بهزیستی هستند،گفت: از این تعداد ۲۳ هزار و ۶۹۵ نفر مستمری بگیر هستند و ۱۸ هزار و ۳۶ نفر از این تعداد معلول روستایی هستند که از طریق cbr شناسایی شده اند.وی افزود: سهم معلولان استان از اشتغال دولتی ۳ درصد است که طی سال های پیش اجرایی شده است. رسولی ادامه داد: در بخش اشتغال خصوصی نیز پرداخت تسهیلات قرض الحسنه با کارمزد ۴ درصد به هر نفر معلول پرداخت شده است.به گفته معاون مشارکت های مردمی بهزیستی استان کردستان، سال گذشته بهزیستی استان کردستان در سه بخش زنان سرپرست خانوار، معلولان، خانواده های آسیب دیده و معتادان ترک اعتیاد، تسهیلات پرداخت شده است.به گزارش ایسنا و به نقل از روابط عمومی اداره کل بهزیستی استان کردستان، رسولی با اشاره به میزان تسهیلات پرداخت شده، می افزاید: سال گذشته ۸۰ میلیارد و ۸۰۰ میلیون تومان تسهیلات به این سه گروه پرداخت شده است.وی درباره میزان اعتبار اختصاص یافته در طی سالجاری برای استان کردستان نیز اضافه کرد: تسهیلات اختصاص یافته در سالجاری ۱۱۶ میلیارد و ۸۰۰ میلیون تومان است که معلولانی که بە صورت خویش فرما برای خود کار ایجاد می کنند و یا کارفرمایان این افراد را در کارگاه خود به کار می گیرند ، می تواند از این تسهیلات به ازای هر نفر ۵۰ میلیون تومان با کارمزد ۴ درصد استفاده کنند. رسولی به مشوق های گرفتن این تسهیلات نیز پرداخت و گفت: حق بیمه معلولان تا زمان اشتغال توسط بهزیستی ، پرداخت مستمری و قطع نشدن آن از جمله مشوق های پرداخت تسهیلات برای ایجاد اشتغال معلولان در استان کردستان است.وی مهم ترین مشکلات زنان معلول و سرپرست خانوار کردستانی برای گرفتن تسهیلات نداشتن ضامن دانست و افزود: برای اشتغال در مراکز خصوصی نوع دیدگاه و شرایط اجتماعی و فرهنگی برای بکارگیری این افراد آنطور که باید مناسب نیست و نیازمند تغییر دیدگاه است. پایین بودن تحصیلات افراد معلول(زیر دیپلم و پایین تر) و نداشتن مهارت مهم ترین مشکلات در حوزه اشتغال معلولان در استان کردستان است.رسولی اضافه کرد: ۵۳ مرکز مثبت زندگی در محلات مختلف بویژه مناطق محروم و کم تر برخوردار استان کردستان خدمات بهزیستی را ارائه می دهند. اولین اقدام مراکز شناسایی، رصد اطلاعات ، تهیه گزارش مکانی مددکاری و پایش وضعیت زندگی و خانوادگی مددجو هااز طریق سامانه الکترونیکی ثبت و در سامانه کشوری که برای همین هدف طراحی شده است ثبت و ضبط شده است.وی در خاتمه بیان کرد: استان کردستان اولین استانی که همه فرماندارانش دارای مشاور و یا رابط در امور معلولان هستند.انتهای پیام

برچسب ها:

وب سایت فردا آنلاین یک موتور جستجوی تخصصی خبر است. تمامی اخبار بدون دخالت نیروی انسانی توسط نرم افزار جستجوگر، جمع آوری میشود و فردا آنلاین در قبال محتوای اخبار هیچ مسئولیتی ندارد.

جدیدترین اخبار روز ایران و جهان در حوزه Provinces-استان ها، نشر خبر " تخصیص بیش از ۱۱۶ میلیارد تومان تسهیلات اشتغالزایی برای بهزیستی کردستانی از منبع ایسنا. "

 

اخبار گوناگون

× ×